Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Bu Hataları Yapmayın
Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Bu Hataları Yapmayın

Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Bu Hataları Yapmayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Yapmamanız Gerekenler Nelerdir? Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Yapmamanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırırken Bu Hataları Yapmayın​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Aşağıdaki hataları yapıyorsanız cildinize faydadan çok zarar veriyorsunuz demektir.

Aşırı ovalamak
Cildinizi yerinden sökercesine ovalamanıza gerek yok. Bu, cildinize zarar verir. Konu cildinizi ölü hücrelerden arındırmak olunca,nazik olmanız önemlidir.

Kimyasal içerikler
Yüz peelinginizin içeriğine dikkat edin, özellikle de narin, akneye yatkın ya da kuru bir cildiniz varsa. İçeriğinde yoğun miktarda kimyasal olan ürünlerden uzak durun ve daima doğal olana yönelin.

Sadece yüze uygulamak
Ölü hücrelerden kurtulması gereken tek bölge yüzünüz değil. Bütün vücudunuza peeling yapın ama özellikle boynunuzgöğsünüz,dirsekleriniz ve dizlerinizi unutmayın. Bu bölgelere haftada 1-2 kez peeling yapmanız yeterli olacaktır.

Çok sık peeling yapmak
Sık sık (her banyoya girdiğinizde) yüzünüzü ölü derilerden arındırıyorsanız bu, cildinize zarar verir. Cildinizi haftada 1 ya da 2 kere ölü hücrelerden arındırmanız yeterli olacaktır.

Cilt kuruyken uygulama yapmak
Cildinize asla kuruyken peeling yapmaya kalkışmayın. Daima su, yüz temizleme ürünü ve gerekiyorsa sünger kullanın.

Sonrasında nemlendirmemek
Cildinizi ölü hücrelerden temizledikten sonra mutlaka nemlendirin. Aksi taktirde cildiniz tahriş olur ve öncekinden daha kötü hale gelir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizin Seveceği 10 Çay

Cildinizin Seveceği 10 Çay Nelerdir? Cildinizin Seveceği 10 Çay hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Seveceği 10 Çay​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat