Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız?
Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız?

Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız? Cildinizi Makyajla Matlaştırma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Yağlı cildinizi nasıl doğru bir şekilde matlaştıracağınızı düşünüyor ve bir cevap bulamıyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun.


Eğer yağlı bir cilde sahipseniz insanlar size pudralardan kesinlikle uzak durmamızı söylerler çünkü sonuçları çok da güzel olmaz. Doğru makyajla mat bir cilde sahip olmanın yollarını merak ediyorsanız işte size ipuçları;

Makyajdan önce cildinizi hazırlayın
Cildinizi matlaştırmanın ve gün boyu parlamamasını sağlamanın en iyi yolu cildinizi yağsız ya da cildinizdeki yağı kontrol altına alan bir losyonla makyaja hazırlamanızdır.

 ​


Pudrayı fırça yardımıyla uygulayın
Pudrayı nasıl kullanacağınızı bilirseniz harikalar yaratabilirsiniz. Pudranızı sünger yerine fırça ile uygulayın. Böylece cildinizi daha az toz kullanarak pudralayabilirsiniz.


Pudranızı nereye uygulamanız gerektiğini bilin
Parlamayı engellemenin en iyi yolu pudrayı hangi bölgelere uygulayacağınızı bilmektir. Pudranızı kaşlarınızın arasına, burnunuzun etrafına ve çenenize uygulamalısınız. Böylece yüzünüzü geri kalan bölgesi daha natürel kalır ve bu uygulama bütün yüzün mat durmasından daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Makyajın en üst katına da şeffaf pudra sürerseniz, makyajınız çok daha kalıcı olacaktır.


Makyajınızı emici kağıtlarla düzeltin
Cildiniz bütün bunlara rağmen hala parlıyorsa, cildinizdeki yağı emmesi için yapılmış kağıtlardan alın ve makyajınızı tazelemeden önce bu kağıtlarla cildinizin fazla yağını alın.


Siz de yağlı bir cilde sahip olmaktan şikayetçiyseniz, bütün bu uygulamalar cildinizin daha mat görünmesini sağlayacaklardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rujunuzun Çıkmamasını Sağlayın

Rujunuzun Mükemmel Olması İçin Neler Yapabilirsiniz? Rujunuzun Mükemmel Olması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rujunuzun Çıkmamasını Sağlayın​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat