Cildinize Bahar Bakımı

Cildinize Bahar Bakımı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bahar Yaklaşırken Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cildinize Bahar Bakımı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinize Bahar Bakımı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bahar yaklaşırken erkek cildi gerçekten neye ihtiyaç duyar? Uzun bakım ritüellerine gerek yok, sadece birkaç temel kurala uymanız yeterli. Üstelik sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli…

KURAL 1: Temizleme jelleri cildin yapısını düzeltiyor

Cilt temizleme jellerini sadece kadınlara özel olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Erkekler de çoğunlukla ciltlerinin fazla yağlı olmasından ya da siyah notlaranıdna şikayetçi. Bu yüzden havaların ısınmasıyla birlikte temizleme jellerini düzenli olarak kullanmaya ihtiyaçları var. Çünkü hava ısısının artmasına cilt daha fazla yağ üreterek tepki veriyor. Sabah ve akşam olmak üzere günlük kullanımın cilt yapısını da uzun vadede düzelttiği biliniyor.

KURAL 2: Modern bir tıraş losyonu tıraş sonrası tahrişte etkili

Artış hiçbir şey eskisi gibi değil… Tıraş sonrası tahriş olan cildinizi rahatlatmak için kozmetik markalarının geliştirdiği losyonlar, yatıştırıcı etkileriyle öne çıkıyor. Çünkü tıraş olmak cildin koruyucu bariyerini zedeliyor, nemini kaybetmesine neden oluyor. Yeni ürünler özellikle aloe vera içeriğiyle cilde hem kaybettiği nemi geri kazandırıyor hem de tahrişi önlüyor.

KURAL 3: Nemlendirme çok önemli

Yoğun içerikli bakım kremleri yaz aylarına pek de uygun olmayabilir. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte bir erkek cildinin tek ihtiyacı sadece nemlenmektir. Düzenli bakım kremi rutininde bronzlaşan cilt, rengini uzun süre korur. Peki, erkeklerin eşlerinin kremlerini kullanmaları ne kadar doğru? Uzmanlara göre pek değil. Çünkü kadın cildi için üretilen kremlerin içerikleri bir miktar daha yoğun. Çünkü kadın cildinin yağ oranı erkeklerinkine oranla yüzde 30 daha az.

KURAL 4: Güneşten korunma kırışıklığı önlüyor

Pek çok erkek, güneşin cildini olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyor. Yanlış; Güneş bronzlaştırırken aynı zamanda yaşlılığın ilk etkilerini de sunuyor. Kırışıklıkların oluşumundaki suçlular arasında tabii ki zararlı UV ışınları ilk sırada yer alıyor. Hafif bulutlu bahar günlerinde bile UVA ışınları bağ dokusunun derinlerine kadar sızarak cilt hücrelerine zarar verebiliyor. Sonuçta cildin gerginliği bir süre sonra azalıyor, kırışıklık oluşumu başlıyor. En kötüsü de zararlı güneş ışınlarının pencereden ya da otomobil camından girebiliyor olması. Bu yüzden günlük bakım sırasında kullandığınız kremin gerekli UV korumasını içerdiğine dikkat etmelisiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
En Doğal Güneş Koruyucu: Sakal

Sakallar Ultraviyole Işınların Cilt Altına Ulaşmasını Azaltır Mı? Sakalların Ultraviyole Işınları Cilt Altına Ulaşmasını Azaltması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Doğal Güneş Koruyucu:...

Kapat