Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Cildinizden Saç Boyasını Nasıl Çıkartırsınız?
Cildinizden Saç Boyasını Nasıl Çıkartırsınız?

Cildinizden Saç Boyasını Nasıl Çıkartırsınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Cildinizden Saç Boyasını Nasıl Çıkartırsınız? Cildinizden Saç Boyasını Çıkarmanın Yolu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizden Saç Boyasını Nasıl Çıkartırsınız ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saçlarınızı her zaman ve yıllardır evde boyuyor olsanız bile zaman zaman boyanızı alnınıza ya da kulaklarınıza, hatta cildinizin herhangi bir yerine sıçratabilir ve cildinizi boyayabilirsiniz. Peki, bu boyayı nasıl çıkartmalı?

Ciltten saç boyasını çıkartmak için pek çok eski yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de, eğer yeterince hızlı olursanız, bir pamuk ve sıcak su yardımıyla boyayı, cildinize iyice yerleşmeden, ovalayarak çıkartmaktır.

Bir başka yöntem de boyayı cildinize sıçramadan engellemektir. Bunun için vazelin ya da dudak balsamını cildinize uygulayabilirsiniz. Bu kremler, cildinizle boya arasında bir bariyer oluştururlar ve böylelikle cildinizin boyanmasını engellerler.

Boyayı cildinizden çıkartmak
Eğer saçınızı boyarken önlem almayıp, cildinizi de boyadıysanız yapmanız gereken ilk şey sabırlı olmanızdır. Biraz bekleyerek, cildinizin doğal yağının boyayı seyreltmesine izin verin ve sonrasında yağ bazlı göz makyajı temizleyicisiyle ve bir parça pamukla boyayı cildinizden çıkartın.

Bunların dışında aşağıdaki yöntemleri de uygulayabilirsiniz;

  • Bir parça pamuğu zeytinyağına bandırın ve cildinizin boyanmış kısmını, boya çıkana kadar nazikçe ovalayın.
  • Bir parça pamuğa saç spreyini sıkın. Saçınızın boyası kururken, siz de boyanmış cildinizi temizleyin.
  • Biraz bebek yağını ve yüz temizleme jelini karıştırın ve bir bez yardımıyla lekelenmiş bölgeye uygulayın. Nazik, yuvarlak hareketlerle cildinizi temizleyin.
  • Eğer hassas bir cildiniz yoksa, bir parça pamuğa aseton döküp boyayı çıkartabilirsiniz.Sizin de bildiğiniz yöntemler varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saçların Doğal Olarak Uzamasını Sağlayan En İyi Vitamin Hangisidir?

​Saçların Doğal Olarak Uzamasını Sağlayan En İyi Vitamin Hangisidir? Saçların Doğal Olarak Uzamasını Sağlayan En İyi Vitamin hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçların...

Kapat