Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları​
Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları​

Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları​​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Çikolata Yeme İsteğinizi Gidermenin Sağlıklı Yolları

Canınız her istediğinde çikolata yemek kilo kontrolünüzü sağlamanızı zorlaştırabilir. Bunun yerine farklı tatlara yönelerek kilo alma riskinden kurtulun.

Canınız çikolata çektiğinde isteğinizin geçmesini bekleyin

Kendinize 15 dakika kuralını uygulayın. 15 dakika sonra hala canınız çikolata çekiyorsa gerçekten de vücudunuz çikolata istiyor demektir. Fakat genellikle çikolata isteği 15 dakikadan sonra geçer.

Meyve
Canınız tatlı istediğinde bu ihtiyacınızı bir parça meyve yiyerek giderin. Meyve, doğal şeker içerir ve vücudunuza vitamin sağlayarak immün sisteminizi güçlendirir.

Protein
Genellikle vücudunuz bir şey isterken aslında başka bir şey eksiktir. Eğer canınız çikolata istiyorsa bunun yerine bir parça fıstık ezmesi tüketin. Bu daha sağlıklı gıda tatlı ihtiyacınızı giderir ve vücudunuza protein ve lif girmesini sağlar.

Dikkat dağıtmak
Bazen basit bir yürüyüş ya da koşu aklınızı canınızın çektiği şeyden uzaklaştırır. Canınız çikolata istediğinde dışarı çıkın ve biraz aktivite yapın. Bir sonraki öğününüze kadar hayatın tadını çıkartın.

Su
Vücudunuzu nemli tutarak midenizi doldurun. Canınızın çikolata çekmesini 2 büyük bardak su içerek geçiştirebilirsiniz.

Gün içinde ufak öğünler tüketin
Medikal araştırmalar gün içinde ufak öğünler tükettiğinizde canınızın daha az abur cubur çektiğini göstermiştir. Her 2-3 saatte bir küçük öğünler tüketerek daha enerjik olun ve canınızın abur cubur çekmesini engelleyin.

Ölçülü olmayı unutmayın
Beslenme konusunda dengeli olarak canınız çikolata çektiği zamanlarla baş edebilirsiniz. Eğer canınız çok fazla çikolata çekiyorsa bunu birkaç parça bitter çikolata yiyerek geçirin. Eğer dışarıdaysanız ve masaya çikolatalı pasta geldiyse, bütün dilimi yemek yerine pastadan birkaç çatal alın.

Unutmayın, abartmadığınız sürece arada bir parça çikolata yemenin hiç bir zararı olmayacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kalp Ağrısı Neden Olur?

Kalp Ağrısı Neden Olur? Kalp Ağrısı Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kalp Ağrısı Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat