Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Türleri ve Yöntemleri / Çiğ Gıda Diyeti Nasıl Yapılır?
Çiğ Gıda Diyeti Nasıl Yapılır?

Çiğ Gıda Diyeti Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Çiğ Gıda Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Çiğ Gıda Diyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çiğ Gıda Diyeti yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Detoksların Kralı: Çiğ Gıda Diyeti
Bu diyeti daha önce duymuş muydunuz?


Nasıl çalışıyor?
Çiğ gıda diyetinin ana noktası, vücut için en sağlıklı gıdanın pişmemiş olduğu düşüncesidir.

Çiğ gıda diyeti, yiyeceğin en doğal şekliyle vücudunuza girmesini amaçlar ve böylece vücudunuz, bu gıdalardan alacağı maksimum faydayı alır.

Diyetin bir günü
Kahvaltı: Hindistan cevizi sütü içinde bir yemek kaşığı chia çekirdeği ve öğütülmüş keten tohumu. Dilerseniz içine biraz da çiğ yulaf ekleyebilirsiniz.

Atıştırmalık: Çiğ kabuklu yemiş ya da meyveli smoothielerden birini tercih edebilirsiniz.

Öğle yemeği: Protein içeren salata (tofu, Brüksel lahanası…), yeşil yapraklar.

Akşam yemeği: Çiğ çorba, avokado, kabak/sebzeli pestolu makarna.

Sonuçlar: Bu yeni yaşam şekliyle vücudunuzda ve sağlığınızda inanılmaz değişimlere tanık olacaksınız. İlk olarak vücudunuzdaki şişkinlik gidecek, cildiniz parlayacak, daha az yemek yiyip daha az acıkacaksınız. Uykunuz daha kaliteli ve siz, daha enerjik olacaksınız.

Artı yanları: Bu beslenme şekli, bol bol sebze ve meyve tüketimini destekler. Enerjinizin artmasını sağlar, şişkinliği engeller, kilo vermeyi ve vücudunuzun doğal dengesine kavuşmasını sağlar.

Eksi yanları: Dışarıda yemek yemek, istediğiniz gibi yemekleri bulmak, bu beslenme şekliyle zordur. Ayrıca bu diyet pahalıdır.

Kısacası, günlük hayata dahil etmesi zor olan bir beslenme şeklidir ve sizin sosyal olarak izole olmanıza neden olabilir.

Bu diyeti yapan ünlüler
Demi Moore, Natalie Portman bu rejimi severek uygulayan ünlülerdir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri

Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat