Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Chia Çekirdeğinin Faydaları
Chia Çekirdeğinin Faydaları

Chia Çekirdeğinin Faydaları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Chia Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir? Chia Çekirdeğinin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Chia Çekirdeğinin Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Chia çekirdeğinin içinde pek çok vitamin ve mineral vardır. Chia çekirdeği, kilo vermeye yardımcıdır, atıştırma isteğini bastırır, serbest radikallerle savaşır ve kendinizi mükemmel hissetmenizi sağlar!

Yeni yabanmersini olarak da adlandırabileceğimiz chia çekirdekleri, gluten içermezler, tamamen bitkiseldirler ve bol miktarda omega 3, antioksidan ve lif içerirler.

Aynı zamanda;

  • Sütten 5 kat fazla kalsiyum içerir,
  • Yabanmersininden 3 kat fazla antioksidan içerir,
  • Ispanaktan 3 kat fazla demir içerir,
  • Yulaf lapasından 2 kat fazla lif içerir,
  • Herhangi bir tahıl, fasulye ve çekirdekten 2 kat fazla protein içerir,
  • Muzdan 2 kat fazla potasyum içerir.

Atıştırma isteğinizi bastırır
Chia çekirdeğinin içeriğindeki lif, sizi uzun süre tok tutar ve atıştırma isteğinizi bastırır. Kolay hazmedilebilir ve iştahın bastırılmasına yardımcı olur. Chia çekirdeğinden maksimum fayda almak için, sabahları tüketmeyi tercih edin.

Çok kullanışlıdır
Chia çekirdeğini, smoothielere, müslinize, salatanıza, kısacası her şeye ekleyerek tüketebilirsiniz.

Sıvı tüketimini destekler
Chia çekirdekleri hidrofil koloittirler ve suyu emerler. Bu sayede, vücudunuz daha uzun süre sonra susuz kalır.

Balık yağına gerek kalmaz
İçeriğindeki omega 3 sayesinde cildiniz ve saçlarınız parlar. Ayrıca sinir sisteminiz, hücre fonksiyonlarınız ve yaşam için gerekli olan organlar için omega 3 çok önemlidir. Balık yağından hoşlanmayanlar ve vejeteryanlar omega 3 ihtiyaçlarını chia çekirdeğinden alabilirler.

Çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korur
Hava kirliliği, alkol, sigara dumanı ve UVA/UVB ışınları sağlığımız için zararlıdır. Bunlara maruz kalmak, DNA mutasyonuna, protein hasarlarına, cilt hasarlarına ve diğer pek çok zararlı etkiye neden olurlar. Chia çekirdeğini günlük olarak tüketmek serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olur ve oksidatif stresin etkilerini azaltır.

Doğal enerji arttırıcıdır
Enerji verecek bir şey arıyorsanız chia çekirdeği tam size göre. İçeriğindeki potasyum ve protein size enerji verir.

Kilo kontrolü sağlar
Diyet yapanların en iyi dostu olan chia çekirdeği midenizde bir tabaka oluşturarak açlık hissini önler, atıştırma isteğiyle savaşır ve sindirim sürecini yavaşlatarak daha az karbonhidratın yağ hücrelerini beslemesini sağlar.

Kas oluşumuna yardımcıdır
Enerji arttırıcı yapısı, yüksek lif oranı, kaslar için mükemmel sindirilebilir olması ve doku rejenerasyonu özelliği onu kas gelişiminde bir numara yapıyor.

Eklem ağrılarını dindirir
Eklem ağrısı çekiyorsanız, chia çekirdeğinin anti-inflamatuar özelliği tam size göre! Her gün chia çekirdeği tükettiğinizde eklem ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz.

Detoks özelliği vardır
Chia çekirdeğinin detoks özelliği bağırsaklarınızı %100 doğal bir şekilde temizler.


Chia çekirdeğinin ister siyah, ister beyaz renkli olanını, her gün mutlaka tüketin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kenevir Tohumunun Detoks Ve Sağlığa Faydaları

Kenevir Tohumunun Faydaları Nelerdir? Kenevir Tohumunun Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kenevir Tohumunun Detoks Ve Sağlığa Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat