Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Cep Telefonunun Zararlarını Biberiye İle Azaltın
Cep Telefonunun Zararlarını Biberiye İle Azaltın

Cep Telefonunun Zararlarını Biberiye İle Azaltın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir? Bitki Çaylarının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cep Telefonunun Zararlarını Biberiye İle Azaltın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Çoğumuz cep telefonu kullanımının  sağlığa zarar verecek seviyelerde radyasyona maruz kalınmasına sebep olduğunu duymuşuzdur.

Zamanla biriken radyasyona maruz kalma, kanser, DNA hasarı ve zayıf bir bağışıklık sistemine neden olabilir. DNA hasarı, normal hücre büyümesini ve protein üretimini bozar. 2011 yılında Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), cep telefonu radyasyonunun kansere neden olabileceğini açıklamıştır.

6 yıl süren bir araştırmada cep telefonu radyasyonuna maruz kalan kan hücrelerinde oluşan DNA hasarının sigaraya ve asbeste maruz kalındığında ortaya çıkan hasardan 3 kat fazla olduğu görülmüştür.

Radyasyonun Zararları

– Kronik yorgunluk
– Depresyon
– Sindirim sorunları
– Bellek sorunları
– Kronik stres
– Uykusuzluk
– Kalp çarpıntısı
– Baş ağrısı / migren

Biberiye ile Cep Telefonu Radyasyonundan Kendinizi Koruyun
Radyasyon,biberiye ve biberiye esansiyel yağı gibi birçok doğal yöntemlerle vücuttan uzaklaştırılabilir. Bu bitkiler radyasyon hasarına karşı güçlü antioksidan özelliklere sahiptir.

British Journal of Radiology, February 2, 2009 sayısında yayınlanan makaleye göre biberiyede bulunan,yağda çözünen karnasol ve karnosik asitler radyasyona karşı çok önemli koruyucu, anti-mutajenik aktiviteye sahip.

Biberiyeden elde edilen rosmarinik asit,hem bir foto-koruyucu olarak hem de serbest radikalleri toplayıcı olarak ve vücudun kendi endojen savunma mekanizmalarını güçlendirici olarak hareket ediyor.

Biberiyeden elde edilen rozmarinik asit kullanıldığında,toksik üretim formülasyon  gecikmiş ve koruma faktörünün, incelenen diğer bileşikler için 3.34 misli daha büyük olduğu bulunmuştur.

Nasıl Kullanmalı
Biberiye çayı yapın.

Malzemeler:

  • 2 su bardağı kaynamış su
  • 2-3 çay kaşığı ince doğranmış yapraklar

Taze olarak: Bir fincana doğranmış biberiye bitkisini ekleyin. Haşlanmış suyu bitkinin üzerine dökün ve 5 ila 10 dakika demlemeye bırakın. Günlük için.

ADANA_MEDYA_20150615_2 (1)

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bitki Çaylarının Sayısız Faydaları

Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir? Bitki Çaylarının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bitki Çaylarının Sayısız Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat