Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Çam Sakızı Dişlerimizin Doğal Ve Sağlıklı Koruyucusu
Çam Sakızı Dişlerimizin Doğal Ve Sağlıklı Koruyucusu

Çam Sakızı Dişlerimizin Doğal Ve Sağlıklı Koruyucusu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çam Sakızının Faydaları Nelerdir? Çam Sakızının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çam Sakızı Dişlerimizin Doğal Ve Sağlıklı Koruyucusu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Çam ağacının bizlere sunduğu ve farklı aromasıyla ilgimizi çeken çam sakızı, diş temizliğinde çok etkili.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Cankat Kara, yaptığı açıklamada çam sakızının diş sağlığımız açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Kara, aroması ve güzel tadıyla çam sakızının ilgi uyandırdığını ve Karadeniz’de çok kullanıldığını söyledi. Çam ağacından temin edilen çam sakızı, sert olmayan yapıda koyu kıvamlı, bal renginde hoş kokulu bir madde.

Ayrıca diş eti hastalıklarında da tercih edilmesi gerektiğini de vurgulayan Kara, şöyle konuştu:

“Halk arasında daha çok mide hastalıklarında kullanılmakta. Günümüzde antiseptik özelliğinden dolayı ağız hastalıklarında, özellikle diş eti hastalıklarında kullanılıyor. Çam sakızı, hem diş etlerini güçlendirici hem de yapışkan özelliğinden dolayı ağız içerisindeki yemek artıklarını temizleyebildiğinden faydalı bir ürün. Tabi ki her şeyden önce diş sağlığı için diş fırçalamak önemli. Bu anlamda dişte oral hijyene dikkat etmemiz gerekmekte.”

Doç. Dr. Kara, çam sakızının özellikle öğün aralarında ve dişlerin fırçalanamadığı zamanlarda kullanılması gerektiğini kaydetti.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir yazısını...

Kapat