Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Bu Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakın
Bu Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakın

Bu Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakmak Mümkün Mü? Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bu Basit Hareketlerle Bol Bol Kalori Yakın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bu egzersizlerle 30 dakikada 350 kalori yakacaksınız!

Zıplama hareketi
Bu hareketi 2 dakika boyunca yapın.

 zıplama hareketi

Çizgi zıplaması
Yere koyduğunuz bir atlama ipinin üzerinden iki yana, 2 dakika boyunca zıplayın.

 çizgi zıplaması

Dönün ve dik oturun
Karın üstü uzanarak başlayın ve göğsünüzü yukarı kaldırırken kollarınızı ileri doğru uzatın, bacaklarınız düz olsun. Sağa doğru yuvarlanın ve sırt üstü dönün, dizlerinizi kırın ve kollarınızı yarıya kadar aşağı indirin. Oturma pozisyonuna gelin ama bu sırada kollarınız arkaya doğru hareket etsinler. Tekrar kıvrılın ve karın üstü uzanan halinize geri yuvarlanın. Bunu 16 defa tekrarlayın, sonra yönü değiştirip tekrar 16 defa yapın.

 dönün ve dik oturun

Çapraz hareket
Kollarınızı kaldırın ve sonra sol dizinizi kaldırarak sağ dirseğinizle orta yolda buluşturun. Aynısını ters yönle tekrarlayın ve bunu 2 dakika boyunca her iki yanla yapın. Elinizden geldiğince hızlı hareket etmeniz önemli.

 çapraz hareket

Yan atak
1.5 – 2 kg.’lık dambılları elinize alın ve ayakta durun. Sağ ayağınızı yana doğru açın ve dizinizi 90 derece kırın. Ellerinizi sağ ayağınızın iki yanına gelecek şekilde yere indirin. Sağ ayağınızı geri alın ve sol ayağınızın önüne koyun. Aynı hareketi sol ayağınızla tekrarlayın ve her iki yanda 24 defa bu hareketi tekrarlayın.

 yan atak

Yamuk köprü ve kaldırma
Sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı kalça genişliğinizde açın. Sol ayağınızı bir yükseltinin (telefon defteri, kitap…vb.) üzerine, sağ ayağınızı yere koyun. Karın kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yukarı doğru kaldırarak vücudunuzu, omuzlarınızdan dizlerinize doğru, düz bir çizgi haline getirin. Daha sonra aşağı inin ve sağ ayağınızı yükseltinin üstüne koyun ve hareketi tekrarlayın. Bunu 24 defa tekrarlayın.

 yamuk köprü

Pazu ve kol daireleri
Bacaklarınızı kalçalarınızdan biraz daha geniş açarak dik durun. 2,5-3 kg.’lık dambılları elinize alın ve dirseklerinizi kırarak avuç içlerinizi yukarı doğru döndürün. Omurganızı düz tutun, çömelin ve sol elinizle omuzunuza doğru daireler yaparak elinizi kaldırın. Sonra elinizi yine daireler yaparak aşağı indirin. Bunu 16’şar defa, iki elinizle de tekrarlayın.

 pazu

Hızlı ayak
Yere düz serilmiş bir atlama ipinin üzerinden öne arkaya hızlı adımlar atın. Bunu 2 dakika boyunca yapın.

 hızlı ayak

Değişik triseps
Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. 2,5-3 kg.’lık dambılı sağ elinize alın ve omuzunuzun üzerinde duracak şekilde yukarı kaldırın. Sağ dirseğinizi ağırlığın ucu, kulağınızın yakınında, yere değene kadar aşağı indirirken, dizlerinizi sola doğru çevirin. Kalçanızı, bacaklarınızı, kafanızı ve omuzlarınızı kaldırırken sağ kolunuzu düzleştirin. Tekrar aşağı doğru inin ve bu hareketi 24 defa tekrarlayın.

Değişik triseps

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları

Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat