Bonzainin Etkileri

Bonzainin Etkileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bonzainin Etkileri Nelerdir? Bonzainin Etkileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bonzainin Etkileri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kullanım yolu
Esrar gibi sentetik THC de (bonzai, Jamaican Gold, spice, Jamaican gold extreme, black magic, black mamba, K2) en yaygın olarak sigara şeklinde kullanılır. Daha nadir olarak buharının solunması yolu ile kullanılır. Bunun için nargile benzeri bir düzenek ile buharı solunur. Pet şişe ve kova ile hazırlanan bu düzeneğe kullanıcılar arasında “kova”, “şaşal” veya “bong” denmektedir.

Beyin üstüne etkileri nelerdir?
Algıda değişme, gevşeme ve yükselmiş duygudurum gibi esrara benzer etkiler doğurduğu bildirilmiştir. Bazılarında aşırı endişe, şüphecilik ve varsanılar gibi psikotik belirtiler bildirilmektedir. Aşırı endişe, şüphecilik ve varsanılar ortaya çıktığında gerçeği değerlendirme yetisi bozulmakta, çeşitli kazalara yol açarak yaşamı tehdit eden ciddi sonuçlara yol açabilmektedir.

Bonzainin beyin üstündeki etkileri ile ilişkili yeterli bilimsel çalışma yoktur. Bunun bir nedeni de bonzai adı ile satılan maddenin kimyasal içeriğinin değişkenlik göstermesidir. Bu değişik içerikler nedeni ile maddenin ortaya çıkardığı etki önceden kestirilememektedir. Bonzainin içindeki bazı maddeler reseptörlere daha kuvvetle bağlanmakta ve kullanan kişinin beklediği etkilerden belirgin olarak farklı etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Seks Bağımlılığı Tedavisi

Seks Bağımlılığı Tedavisi Nasıldır? Seks Bağımlılığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Seks Bağımlılığı Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat