Anasayfa / Sağlık Rehberi / Madde Bağımlılığı / Bonzai Bağımlılığı Tedavisi
Bonzai Bağımlılığı Tedavisi

Bonzai Bağımlılığı Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bonzai Bağımlılığı Tedavisi Nasıldır? Bonzai Bağımlılığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bonzai Bağımlılığı Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bonzai, Jamaican gibi sentetik THC kullanımında tedavi diğer bağımlılık yapıcı maddelerle benzerlik göstermektedir. Tedavinin ilk adımı vücudun maddeden arındığı detoksifikasyon (arındırma) dönemidir. Arındırma tedavisinde maddenin kesilmesi ile ortaya çıkan yoksunluk belirtilerinin azalması veya ortadan kalkması hedeflenir. Bonzai olarak bilinen maddenin içinde çok değişik etkide psikoaktif madde olabildiği için arındırma döneminde ortaya çıkan yoksunluk belirtilerine göre ilaç tedavisi düzenlenmektedir.

Bunun yanı sıra kişinin madde ile ilişkili kurulmuş olan yaşam tarzını ve bilişlerini değiştirmesine yönelik bilişsel davranışçı tedaviler, değişime inanması ve bunu benimsemesi için motivasyonel görüşme teknikleri, tekrar madde kullanımını önleme startejilerinin geliştirildiği nüks önleme teknikleri kullanılmaktadır. Ailelerin tedaviye katılımı önemlidir. Ailelerin bağımlılık ve doğasına ilişkin bilgilerinin artması, doğru davranışları geliştirmeleri madde kullanan kişinin de tedaviye uyumunu ve maddesiz yaşamı inşa etmesini olumlu yönde etkileyebilmektedir.

Bağımlılığın maddeyi kullanma ve bırakma döngüsünde bir hastalık olduğu dikkate alınacak olursa nükslerin yani tekrarların yaşanabileceği hatırlanmalıdır. Sağlam bir maddesiz yaşamın inşası uzun sürmektedir. Bu nedenle tedavinin de en az bir yıl sürmesi gerekmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bonzainin Zararları

Bonzainin Zararları Nelerdir? Bonzainin Zararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bonzainin Zararları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat