Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları
Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları

Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları Nelerdir? Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bırakmanız Gereken Spor Alışkanlıkları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Aşağıdaki egzersiz yanlışlarını yapıyorsanız mutlaka bırakmalısınız.

Eliptik bisikler

Spor salonunun en sıkıcı spor aleti olan eliptik bisiklet son derece yararsızdır. Öncelikle, vücudunuzu çalıştırmak için doğal bir hareketten yararlanmaz. Doğal hareketleri içeren egzersizler koşmak, eğilmek ve zıplamaktır ve bu hareketler kasları şekillendirmekte daha başarılıdırlar. Eliptik bisiklet kalori yakmanızı sağlar ama başka bir işe de yaramaz. 45 dakika eliptik bisiklet kullanmak yerine 20 dakika dairesel antreman yapın.

Uzun süreler orta hızda çalışmak
Konu spor yapmak oluca yavaş ve aynı tempoda olmak işe yaramaz. Zamanınızı maksimumda kullanın. Bir saat hafif ile orta arası bir hızda çalışmak yerine biraz daha zorlaştırın. Kendinizi 30 dakika, hiç durmadan yoğun egzersiz yapmaya zorlayın. 15-30 saniyelik molalar verebilirsiniz ama egzersizlerinize hızlıca geri dönmeyi ihmal etmeyin. 1 saat kendinizden %75 çaba vereceğinize, 30 dakika kendinizi %100 zorlayın.

Aylaklık etmek
Spor salonunda sürekli aynanın karşısında kendiyle ilgilenen kızlardan olmayın. Spora bir zamanlama ve planla gidin. Bu süreçte etrafta boş boş dolaşmayın, erkek arkadaşınızla mesajlaşmayın. Spor salonuna gittiğinizde bütün konsantrasyonunuz çalışmanızda olsun.

Çok kardiyo az güç arttırıcı antreman
Kardiyo daha çok kalori yakar sanıyorsunuz ama bu doğru değil. Güç arttırıcı antreman yapmak kaslarınızın oluşmasını sağlar ve kas oluşması, siz çalışmadığınız zamanlarda bile kalori yakılmasına yardımcı olur.

Spor içecekleriyle susuzluğu gidermek
Spor içecekleri size enerji verirler ama içlerinde bol miktarda şeker ve kalori vardır. Spor yaptığınız zamanlarda klasik sudan vazgeçmeyin. Kesinlikle spor içeceği tercih edecekseniz de şekersiz, yağsız, protein ağırlıklı olanları tercih edin. Eğer spor sırasına kendinizi halsiz hissediyorsanız spora gitmeden 45 dakika önce sağlıklı atıştırmalıklarla enerji ihtiyacınızı karşılayın.

Her gün aynı egzersizleri yapmak
Tekrar tekrar aynı egzersizleri yaparsanız, bir süre sonra, vücudunuz buna alışacaktır. Egzersiz düzeninizi zaman zaman değiştirmek vücudunuzu kandırmanızı sağlar ve böylece daha çok kalori yakarsınız. Üstelik spor yapmaktan da sıkılmazsınız.

Yalnız spora gitmek
Yalnız spor yapmak zihninizin boşalmasına yardımcı olur, müzik dinlersiniz ve sporunuzu aksatmadan yaparsınız. Fakat zaman zaman bir arkadaşla spora gitmek de size iyi gelecektir. Arkadaşla spora gitmek, canınız istemediği günlerde sporta gitmek için sizi teşvik edeceğinden ve çalışırken daha yoğun çalışmanıza yardımcı olacağından faydalıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Fit Olmanızı Sağlayacak Değişik Yöntemler

Fit Olmanızı Sağlayacak Değişik Yöntemler Nelerdir? Fit Olmanızı Sağlayacak Değişik Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Fit Olmanızı Sağlayacak Değişik Yöntemler yazısını sadece...

Kapat