Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Bin Bir Derde Deva Olan Kudret Narı Nedir, Faydaları Nelerdir?
Bin Bir Derde Deva Olan Kudret Narı Nedir, Faydaları Nelerdir?​

Bin Bir Derde Deva Olan Kudret Narı Nedir, Faydaları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kudret Narının Faydaları​ Nelerdir? Kudret Narının Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bin Bir Derde Deva Olan Kudret Narı Nedir, Faydaları Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​Özellikle iltihaplı hastalık ve hücreleri yenileyici özelliği ile oldukça faydalı olan kudretin narının bakın nasıl faydaları var.

Kudret narının; momordica, acayip elma, balsam apple, papara, momordica ve charantina gibi bir çok ismi bulunur. Genelde evde yapılan ilaçlarda ve alternatif tedavi metotları olarak yapılan ilaçlarda zeytinyağı ile harmanlanarak kullanılan bitki meyveleridir. Kudret narı ilk olarak Hindistan’da keşfedilmiş fakat daha sonrada Afrika’nın tropik bölgelerinde, Asya’da ve hatta Türkiye’de Bursa ve Yalova illerinde yetiştirilmektedir. En iyi verimi ise Türkiye ve İtalya gibi Akdeniz ülkelerinde elde edilmiştir. Bu meyve sonbaharda toplanıp herhangi bir işleme gerek duymadan taze olarak tüketilebilir. Ayrıca tohumlarından yağ çıkarılır ve macunu da yapılır.

Kudret narının faydaları nelerdir?
Kudret narının faydaları saymakla bitmez araştırılması yapılmış ve bilinen kesin faydalarını ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Öncelikle mide ve bağırsak sistemine ait tüm hastalıklara iyi gelir. Bunlar kolit, 12 parmak, ülser, fazla asitten oluşan rahatsızlıklar, gastrit, bütün bu rahatsızlıklara kalıcı ve kesin bir tedavi söz konusudur
  • Karaciğer hastalıklarına da iyi gelir. Özellikle egzama ve sedefin tedavisinde destek olarak kullanılabilir
  • Bağırsaklarda oluşan tembellikleri giderir
  • İltihapları kurutur ve yaraları iyileştirir
  • Rahimde oluşan yaraları iyileştirir
  • Hücreleri yeniler
  • Lapası yapılarak sürülürse yanıklara ve yaralara iyi gelir
  • Yüklü miktarda E vitamini içerdiği için cildi besler ve gençleştirir


Kudret narının 2 türlü kullanımı vardır:

Taze olarak kullanımı: Kudret narını taze olarak tüketecekseniz hafif ezip balla karıştırıp yiyebilirsiniz. Sabahları aç karnına bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz.

Taze olarak kullanamıyorsanız: Şeker hastaları için; Kudret narını çekirdeklerinden ayıklandıktan sonra bir kilo zeytin yağına 5 ila 6 kudret narını ezip yerleştirebilirsiniz. Bir süre sonra zeytin yağı onun içindeki enzimlerin tümünü emer ve 1 ay kadar böylece saklanabilir. Her gün aç karnına bir yemek kaşığı almak kafidir. Şeker hastası olmayanlar ise aynı şekilde bal ile karıştırıp uygulayabilirler. Hafif sulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak

Kivi Yemek Uyksuzluk Sorununu Çözer Mi? Kivi Tüketimi İle Uykusuzluk Sorununa Çözüm hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak yazısını sadece bilgi...

Kapat