Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yolları Nelerdir?
Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yaratıcı Yolları Nelerdir?

Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yolları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yaratıcı Yolları Nelerdir? Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yaratıcı Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beyaz Şekeri Beslenmenizden Çıkartmanın Yaratıcı Yolları Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​İçeceklerde, soslarda, kızartmalarda ve yiyeceklerde çok kullanılan beyaz şekeri beslenmenizden çıkartmanıza yardımcı olacak önerilerimize mutlaka göz atın.


Bütün etiketlere bakın

Hazır alacağınız tüm besinlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. Buna yoğurt, protein barları, krakerler ve meyve suları da dahil!

Doğal tatlandırıcıları kullanın
Beyaz şeker kullandığınız yerlerde doğal seçenekleri kullanmaya başlayın. Bal, agave şurubu, hindistan cevizi şekeri…vb. beyaz şekere iyi alternatifler olacaklardır. Yapay tatlandırıcılardan ise uzak durun.

Beyaz yerine tam tahılları tercih edin
Beyaz unla yapılmış makarna, ekmek, ve undan uzak durun, vücudunuzda şekere dönüşürler. Bunların yerine tam tahıllı makarna, ekmek ve diğer ürünleri tercih edin.

Baştan çıkarıcıları ortadan kaldırın
Evinizde abur cubur bulundurmak size yardımcı olmayacak. Bunun yerine evinizi sağlıklı atıştırmalık ve gıdalarla doldurun, böylece canınız atıştırmak istediğinde bile sağlıklı gıdalara yönelirsiniz.

Kendi salata sosunuzu yapın
Salata sosları masum görünürler ama gizli düşmanınızdırlar. Yiyeceğiniz sağlıklı öğününüzü soslarla heba etmeyin ve kendi sosunuzu kendiniz hazırlayın.

Meyve en iyi dostunuzdur
Canınız şeker mi çekiyor? Böyle anlarda meyvelere yönelin. Meyvenin içinde doğal şeker vardır ve vücudunuzun hem tatlı ihtiyacını hem de vitamin ihtiyacını giderir.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bir Daha Asla Yememeniz Gereken Besinler Nelerdir?

Bir Daha Asla Yememeniz Gereken Besinler Nelerdir? Asla yememeniz gereken besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bir Daha Asla Yememeniz Gereken Besinler Nelerdir yazısını...

Kapat