Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin
Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin

Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Beslenme Şeklinizi Kalıcı Olarak İyiye Çevirin

Sürekli kilo alıp verenlerden misiniz? Bu inişli çıkışlı tablodan kurtulmak için kalıcı şekilde sağlıklı beslenmeye adım atın. Bunun için sağlıksız yiyeceklerden uzak durmalı ve pes etmemelisiniz.

Hazır olduğunuzdan emin olun

Tıpkı hazırlıklarınızı tamamlamadan önce bir projeye başlamadığınız gibi hazır olmadan beslenme şeklinizi değiştirmeye de başlamamalısınız. Öncelikle, bu değişikliği neden yaptığınızla ilgili kendinizi eğitin. Küçük adımlarla beslenmenizi değiştirin ve her seferinde sadece bir şeyi değiştirerek ilerleyin.

Limitlerinizi ve engellerinizi belirleyin
Yeni, sağlıklı beslenmenizde neleri tüketmenize izin var? Nelere limit koymalısınız? Neyi ölçülü tüketmelisiniz? Hangi yiyecekler kötü alışkanlıklarınızı tetikliyorlar? Haftada kaç gece yemekten sonratatlı yiyeceksiniz? Bunlara karar vermek yeni beslenme düzeniniz için son derece önemli.

Hedefler koyun
Tıpkı hayattaki diğer her şey gibi, bunda da kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Bu yeni yolculuğa neden başlıyorsunuz? Kilo vermek için mi? Kendinizi daha iyi hissetmek için mi? Daha sağlıklı olmak için mi? Akıllı hedefinizi belirleyin ve bu hedefin net, ulaşılabilir ve gerçekçi olduğuna emin olun. Sonra da kendinize bir zaman limiti verin.

Nedenini bilin
Neden yeni beslenme düzenine geçmek istiyorsunuz? Öncelikle bunu belirleyin. Beslenme düzeninizi değiştirmeye neden karar verdiğinizi bilir ve bunu aklınızda tutarsanız, pes etme ihtimaliniz o kadar azalır.

Hazırlık
Yeni yaşam tarzınız için mutfağınızda da hazırlık yapmalısınız. Sizi yoldan çıkartacak yiyeceklerden kurtulun ve mutfağınızı sağlıklı yiyeceklerle doldurun!
Gün içinde tüketeceklerinizi de önceden hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır.

Unutmayın sabır ve kararlılık göstererek ulaşamayacağınız hedef yoktur!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir,  Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Vermenin...

Kapat