Bel Ağrılarınızdan Kurtulun

Bel Ağrılarınızdan Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bel Ağrılarınızdan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Bel Ağrılarınızdan Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bel Ağrılarınızdan Kurtulun ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bel ağrılarınızdan kurtulmanın ufak ama etkili birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Yapacağınız egzersizler doğrultusunda bel ağrılarınızdan kurtulabilir artık ağrılı zamanlarınıza elveda diyebilirsiniz. Bu egzersizleri yapın ve bel ağrılarınızdan kurtulun:

Dizlerinizi bükerek ve ayak tabanlarınız yere düz basacak biçimde sırt üstü yatın. Kalça çevresi kaslarınızı kasarak kalçanızı yukarı kaldırın. Bunu yaparken, sırtınızın üst kısmı yere yapışık ve düz kalsın. Beş saniye öyle kalın ve sonra gevşeyip yeniden yapın, yapabildiğiniz kadar.

Dizlerinizi karnınıza çekerek yapacağınız germe hareketleri bel bölgenize oldukça fayda sağlamaktadır.

Dizler bükük ve havada sırt üstü, yere yatın. Başınızı kaldırıp, omuzlarınızı yerden kaldırarak dizlerinize ellerinizle uzanın. Bunları yaparken normal nefes alıp vermenizi sürdürün. Gevşeyip yere geri yatın ve dinlenip hareketi yineleyin.

Asker yürüyüşü yapar gibi pozisyon alın ve nefes egzersizlerinizi güçlendirerek gevşemeye başlayın.

Elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun gevşemeye çalışarak nefes egzersizlerini tekrarlayın. Daha sonra ileri ve geri hareket edip bel bölgenizi rahatlatın. Bu egzersizleri yaparak bel ağrılarınızdan kurtulun.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Alzheimer & Beyin Yaşlanması Önlenebilir Mi?

Alzheimer & Beyin Yaşlanması Önlenebilir Mi? Alzheimer Hastalığını Önleme Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Alzheimer & Beyin Yaşlanması Önlenebilir Mi ​yazısını sadece bilgi...

Kapat