Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor
Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor Mu?

Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor Mu? Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeklerin Acıları Anne Kucağında Diniyor yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​​Newyork’ta yapılan bir araştırma, bebeklerin topuklarından kan alınırkenki ifadelerini inceledi. Baba kucağında acıyı daha fazla hisseden bebek, anne kucağında rahatlıyor.

Montreal’deki McGill Üniversitesi Hemşirelik Okulu’ndaki uzmanlar, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tutulan bir grup bebek üzerinde yaptıkları araştırmada, bebeklerin topuklarından kan örneği alınması sırasında ebeveynlerinin kucaklarında sergiledikleri hareketleri ve yüz ifadelerini inceledi.

Baba kucağında ağrıya tepkileri 8,6 civarında puanlanan bebeklerin, anne kucağında bu rahatsızlıklarının 1,4 puana kadar düştüğü gözlendi. Ebeveynlerinin kucaklarında geçirdikleri ilk bir dakikanın ardından, bebeklerin tepkileri değişiklik göstermedi.

Araştırmanın, annelerin sahip olduğu ‘eşsiz rahatlatma yeteneğini’ gösterdiğini ifade eden uzmanlarara göre, bu araştırma, bebeğin anneyle temasının, kendisiyle ilgilenen başka insanlara oranla çok daha benzersiz bir rahatlama sunduğu tezini destekliyor.

Bununla beraber erkeklerin sahip olduğu farklı fiziksel özellikler, özellikle de göğüs bölgeleri, bebeklerin onları ‘doğal birer bakıcı’ gibi algılamalarını engelliyor.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinizin Doktorunu Ne Zaman Aramalısınız?

Bebeğinizin Doktorunu Ne Zaman Aramalısınız? Bebeğinizin Doktorunu Aramanız Gereken Zamanlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizin Doktorunu Ne Zaman Aramalısınız yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat