Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Bebeklerde Ayakkabı Seçimine Dikkat
Bebeklerde Ayakkabı Seçimine Dikkat

Bebeklerde Ayakkabı Seçimine Dikkat

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebeklerde Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Bebeklerde Ayakkabı Seçimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeklerde Ayakkabı Seçimine Dikkat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yeni Doğan Uzman Prof. Dr. İlknur Kılıç, bebeklere ayakkaoı seçerken ayakkabının esnek olması ve topuğun çok yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yeni Doğan Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç, bebek ayakkabılarının esnek olması ve topuğun çok yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, bebeklerde ayakkabı seçiminin çok önemli olduğunu bu nedenle çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kılıç yanlış ayakkabı seçiminin çocuğu sakat bırakabileceğini ifade ederek, “Bebeklerin ayakkabıya alışmaları açısından evde de ara ara ayakkabı giydirilmesi faydalı olur. Ayakkabı seçerken ayakkabının esnek olması tercih edilir, tabanı çok yumuşak veya çok sert ayakkabılar önerilmez. 5-6 santimetre üzerinde bir topuk yükselmesi olmamasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bebeğin ayak yapısını bozar” dedi.

Yürümeye başlayan çocuklara da çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Kılıç, “Eğer çocuk ayağa kalktığında ayak ve ayak bileğinde eğilme ve acılanmalar olmuyorsa, evde yalın ayak ya da çorapla ayakta durabilirler” diye konuştu.

5_OCAK_20150407_6

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kas Hastalıklarına Arı Zehri İle Tedavi

Kas Hastalıkları Arı Zehri İle Tedavi Edilebilir Mi? Kas Hastalıklarının Arı Zehri İle Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kas Hastalıklarına Arı Zehri...

Kapat