Bebekler Neden Emmezler?

Bebekler Neden Emmezler?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebekler Neden Emmezler​? Bebeklerin emmeme nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebekler Neden Emmezler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​Bebeği emzirmek anneye kendini mutlu hissettiren en etken işlevlerden bir tanesidir. Her anne bebeğini emzirerek onu sağlıklı bir birey haline getirip emzirme sayesinde onunla tüm duygularını paylaşmaktadır. Lakin bazı işlemlerden dolayı bebeğiniz artık meme emmek istemez. Bunun birden fazla nedeni olabilir.

Eğer bebeğinizin sizin sütünüz ile doymadığı gibi bir düşünceye kapıldıysanız bu kavram tamamıyla yanlış bir kavramdır. Sağlıklı ve bağışıklık sistemi tam bir bebeğin ilk 6 ay mutlaka emmeye ihtiyacı vardır. Bebeğiniz mamayı bir kaç defa emer ise ve o bebeğinize farklı gelirse bu yüzden artık meme emmeyi bırakabilir.

Sütünüz bol ise bebeğinizde tıkanacağından korkuyor ise meme emmekten vazgeçebilir.

Sütünüz az ise çenesi yorulan bebek emme işlemi yerine kolay olan biberon uygulamasına geçmek isteyecek memenizi emmeyecektir.

Kulak iltihabı ve ağrılar bebeğinize rahatsızlık vereceğinden memeyi emmesini engelleyecektir.

Sütünüzün tadı yediklerinize bağlı olarak değişebileceğinden eğer sütünüz acı veya değişik bir tadı içeriyor ise o vakit bebeğiniz emmek istemeyebilir.

Yüksek sesli vereceğiniz ürkütücü tepkiler de bebeğinizi ürkütmekte ve onun korkarak memeden uzaklaşmasına etki etmektedir.

Yeni bir hamilelik söz konusu ise o vakit bebeğiniz memeyi bırakmak istiyor olabilir.,

Bebeğiniz artık büyüdüyse ve emmenin dışında farklı tat arayışı içerisindeyse de meme emmeyi bırakmak isteyebilir.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinizin 1 Yaşına Gelene Kadar Beslenmesi

Bebeğinizin 1 Yaşına Gelene Kadar Beslenmesi​​ Nasıl Olur? Bebeğinizin 1 Yaşına Gelene Kadar Beslenmesi​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizin 1 Yaşına Gelene Kadar...

Kapat