Bebek Odasında Sanat

Bebek Odasında Sanat

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebek odası dekorasyonunda yepyeni bir fikir; miniklerin en şık elbisesi, ilk patikleri ya da en sevdiği masal kahramanı yağlı boya tablolara dönüşüyor.

Çocuklarımızın odaları, onların sanat bilincinin oluşmasında bir araç olabilir mı? İç mimar ve ressam Doruk Balkan olabileceğini söylüyor ve hatta bunun için kişiye özel odalar tasarlıyor. Çocuk ve bebek odasında dekorasyon ve aksesuarların bu anlamda yardımcı faktörler olduğuna inanan Balkan, bebek ve çocuk odaları için özel olarak yağlı boya resimler tasarlıyor. Anne ve babaların, bebek ve çocuklarının odalarını kişiselleştirecek resimlen tercih ettiği gerçeğinden hareketle, resimlerde çocuklara kendilerini özel hissettirecek kişisel objeleri, ilk giysileri, ilk oyuncakları ve özel günleri vurgulanıyor. Doruk Balkan, “Çocuk-bebek, sanat, doğa, aile, hayvan ilişkilerini olumlu etkilemesi açısından pedagog ve ressamlardan danışmanlık alıyoruz. Resimlerde kullandığımız renklen ve objeleri çocukların-bebeklerin karakterlerine uygun olarak seçiyor, ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkilemesini amaçlıyor, güven ve sevgiyi hissettirmeye çalışıyoruz” diyor. Bilinçli anneler ve anne adaylarının dekorasyonda kullanacakları aksesuar ve mobilyaların organik boyalı olmasına, kullandıkları temizlik malzemelerine, oyuncaklara ve giysilere özen göstermeleri nedeniyle bu konuda da hassasiyet gösteriliyor. Tasarımlarda tiner, cila ve çeşitli yağlı boya malzemelerinden uzak duruluyor, hem yaratıcı hem sağlıklı tablolar sunuluyor.

bebegimle_elele_20161201_115

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk Yemekle Değil Sevgiyle Doyar

"Çocuğum yemek yemiyor" diye suçluluk duyuyor, "Yeter ki birkaç lokma daha yesin" diyerek kendinizi harap ediyorsanız, hatırlayın ki özellikle 0-2...

Kapat