Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Bebek İhtiyaç Listesi / Bebek İçin Hangi Giysiler Alınmalıdır? Bebeklere Alınması Gereken Kıyafetler Nelerdir?
Bebekler için en gerekli giysiler nelerdir ?

Bebek İçin Hangi Giysiler Alınmalıdır? Bebeklere Alınması Gereken Kıyafetler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebeklere kıyafet alırken dikkat edin

Bebek İçin Hangi Giysiler Alınmalıdır? Bebeklere Alınması Gereken Kıyafetler Nelerdir? Bebekler için en gerekli giysiler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebekler için en gerekli giysiler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebek bekleyen çiftler heyecan ile bebekleri için hazırlıklarını yaparlar ve herşeyin hazır olmasını isterler. Daha bebek dünyaya gelmeden bütün kıyafetlerini almaya çalışırlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bebeğiniz için en gerekli giysileri almalısınız. Ve bebeğinizin giysilerini alırken sağlığını da düşünmelisiniz.

Bebeklerde boy ve kilo artışı hızlı olduğundan, giysilerini önceden ve farklı dönemlerini hesaba katarak hazırlamak hayatı kolaylaştırır.

Bebek giysisi alırken öncelikle makinede yıkanabilir olmalarına ve bebek cildine zarar vermeyen doğal ve yumuşak kumaşlardan üretilmiş olmalarına dikkat etmelisiniz.


Bebekler için en gerekli giysiler
Zıbın: Özellikle ilk aylarda en çok ihtiyaç duyulan pratik bir giysidir. Bebek odasının sıcak olduğu zamanlarda ve yaz aylarında kullanmak için kolay yıkanıp kurutulabilen, bebeği rahatsız etmeyen ince dokumalı kumaşlardan yapılmış, kısa kollu zıbınlar tercih edilmeli. Kış aylarında, bebek odasının ısısı düştüğünde ve özellikle bebeğin kilosu düşükse uzun kollu, merserize kumaştan zıbınlar kullanılmalı.

Fanila: Bebeği daraltmamak için geniş yakalı ve çıtçıtlı modeller seçilmeli. Yaz aylarında fanila yerine askılı atlet bluzlar da giydirilebilir.

Tulum: Patikli, kısa kollu ve bacaklı modelleri farklı amaçlarla kullanılır. Tulumlar yeterince bol olmalı, vücudu sıkmamalı. Patikli tulumlar serin ve soğuk havalar için uygundur. Boyun ve bacak arası ile ağ kısmı çıtçıtlıdır. Eldivenli tulumlar, bebeğin ellerini görüp tanımasını geciktireceği için tercih edilmemeli. Kısa kollu ve bacaksız tulumlar yaz aylarında kullanılır, kolay bez değiştirilen çıtçıtlı modeller daha kullanışlıdır.

Hırka: Sık dokunmuş hırkalar bebeğin oynarken elini ve parmaklarını incitmesini önler. Hırkanın yününün uzun tüylü olmamasına da dikkat edilmeli. Uzun kollu, geniş yakalı modeller tercih edilmeli.

Başlık: Bebeğin başını soğuktan ve sıcaktan korumak için dışarıda olduğu gibi zaman zaman iç mekanlarda da başlık kullanmak gerekebilir. Soğuk havalarda bebeği gezdirirken kafasında mutlaka yünlü, çeneden bağlamalı bir başlık bulundurun. Çok soğuk havalarda, bebek odası yeterince ısınmıyorsa odada da başlık takılabilir. Yazın ise güneşten korumak için ince ve açık renk kumaştan güneş başlıkları kullanılmalı.

Gecelik: Gecelik bebeklerin gece uykularını kolaylaştırdığı için tercih edilmeli. Özellikle yeni doğan ve ilk aylarındaki bebeklerde kullanılması faydalı olacaktır. Tamamen doğal malzemeden üretilmiş, uzun kollu, baştan kolay geçen geniş yakalı modeller seçilmeli.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?​ Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ? Suda doğum hakkında sizin...

Kapat