Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Bebeğinizin Altını Değiştirmek
Bebeğinizin Altını Değiştirmek

Bebeğinizin Altını Değiştirmek

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeğinizin Altını Değiştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? Bebeğinizin Altını Değiştirmek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizin Altını Değiştirmek yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Bebeğinizin altını değiştirmek, günümüzün koşullarında, çok daha basit bir eylem haline geldi.

Bebek bezi değiştirmek, muhtemelen bebek bakım faaliyetlerinin en çok korkulanıdır. Hangi bez en iyisi? İşin gerçeği, yıllar geçtikçe bebeklerin altını bağlamak çok daha kolay bir hale geldi. Kumaş ya da kullan-at bezlerden hangisini tercih ederseniz edin, her iki türün de kullanımı oldukça kolaydır ve sıvıyı 10 yıl öncesine göre çok daha iyi tutabilirler.


Tek kullanımlık bebek bezleri
Bu tür bezleri her yerde bulabilirsiniz. Çok çeşitli fiyat ve özellikleri olan birçok farklı marka vardır. Ancak hepsi de bebeklere aynı şekilde bağlanırlar.

Yıkanabilir kumaş bebek bezleri
Ebeveynlerimizin ve bizim bebekliğimizde kullanılan kumaş bebek bezleri geride kaldı ve bundan dolayı şimdiki bebekler çok daha mutlular. Piyasada hazır, yıkanabilir bebek bezleri de bulunuyor. Bu türler düşük maliyetleri ve kullanım kolaylıklarıyla hem kullanıcı hem de çevre dostlarıdır.

Bebek bezi değiştirme malzemelerinizi hazırlayın
İlk adım hazırlanmaktır. Bebeğinizin altını değiştirmek için ihtiyacınız olabilecek her şeyi yani bebek bezinizi, mendil ve kreminizi yanınıza alın, böylece çocuğunuzun güvende olması açısından ihtiyacınız olabilecek bir şeyi almak için bebeğinizi yalnız bırakmak zorunda kalmayın. Ayrıca hemen kullanabilmek için birkaç kağıt ya da ıslak mendili de hazırda bulundurmanızda fayda vardır. Bebeğinizin bezini değiştireceğinizi alanın da güvenli olduğundan emin olun.

Bebeğinizi sırtüstü yatırın
Birçok anne bu iş için bebek bezi değiştirme maması ya da pedi gibi özel bir alan kullanmaktadır. Eğer bu iş için özel üretilen masalardan birine sahipseniz bebeğinizin güvenliği için kemerleri kullanın. Altını değiştirirken bebeğinizi asla yalnız bırakmayın. Eski bezi çözün ama hemen çıkarmayın. Bunu bebeğinizin soğuk havayla temas edip, hemen hareketlenmemesi için kısa bir mola gibi düşünün.

Bebeğinizi tutun
Bebeğinizin ayak bileklerinden kavrayın. Poposunu hafifçe yukarıya kaldırın ve mendille poposunu yavaş yavaş temizleyin. Eğer bu bölge fazla kirlenmişse, önce eski bezle pisliği almak isteyebilirsiniz, daha sonra bebeğinizin poposunu tamamen temizlemek için mendile başvurabilirsiniz. Bebeğiniz tamamen temizlendikten sonra eski bezini altından tamamen çekin ve kenara bırakın.

Tertemiz bir bebek
Yeni ve temiz bezi bebeğinizin altına yerleştirin ve sabitlenebilmesi için bezde bulunan cırt cırt ya da kopçaları tutturun. Eğer bebeğiniz hala bir yeni doğansa, göbek bağı için biraz alan bırakmanız gerekecektir. Aşırı olmamak kaydıyla, bezi sıkmaktan çekinmeyin. Eğer fazla gevşek bağlarsanız, etraf çok daha fazla kirlenebilir.

Toparlanmak
Bebeğinize kıyafetlerini yeniden giydirdikten sonra, eski bezi alıp tutturaçları kullanarak onu bir top haline getirin. Türüne bağlı olarak bu eski bezi bebek bezi kovasına koyun ya da çöpe atın. Bebeğinizi kaldırmadan önce kullanabilmeniz için sıvı bir dezenfektanı (mikrop öldürücü) da yanınızda bulundurabilirsiniz. Daha sonra bebeğinizi güvenli bir yere yerleştirip ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinize Banyo Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bebeğinize Banyo Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? Bebeğinize Banyo Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinize Banyo Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler...

Kapat