Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız?
Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız?

Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız? Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​

Bebekler her insanı kendine çekerler. Bebekleri tutmak insanı rahatlatırmutlu eder ama bir o kadar da endişelendirir. Size önereceğimiz bebek tutuş pozisyonlarını öğrendikten sonra bir bebek kucaklarken korkmanıza gerek kalmayacak.

Bebekleri kucağa almak son derece güzel bir ”iştir’’. Birçok insan bebekleri saatlerce kucağında tutabileceğini söyler. Bu tabii ki doğrudur ama bilmelisiniz ki bir bebeği tutmanın birden çok yolu vardır. Bazen bebeğinizi tutarken başka işler de yapabilmek istersiniz veya bebekler kendilerini iyi hissetmezken onları tutmak için özel stiller vardır. Öğrenmeye hazır mısınız?


Beşik tutuşu
Bir bebeği beşik tutuşuyla tutmak çok kolay ve natureldir. Bebeğin başını kollarınızdan birinin bükülme yerine koyun ve diğer kolunuzla bebeği sarın. Bebeğin başını tutan kolunuzu da diğer kolunuzla tutun. Bu, bebekle konuşmak ya da ona bakmak için ideal pozisyondur. Birçok bebek bu pozisyonda rahatça uyur. Bu, aynı zamanda ilk defa bebek tutacaklar (özellikle çocuklar ve gençler) için en iyi pozisyondur.


Karın tutuşu
Bu, gazlı bebekleri tutmak için ideal pozisyondur. Bebeğin göğsü aşağıda, kolunuzun birinin üzerinde duracak şekilde tutun, diğer kolunuz bebeğin sırtında boydan boya dursun ki bebek güvende olsun. Bu pozisyonu bebeği bacağınıza koyarak da yapabilirsiniz. Gazını çıkarmak için de bu pozisyon oldukça yardımcıdır. Bunun bir diğer çeşidi ise, 2. kolunuzu bebeğin bacak arasına koyup, daha güvenli bir şekilde bebeği tutmanızdır. 


Kalça tutuşu
Bebek kendi kafasını ve boynunu kontrol edebildiği zaman, bu tutuş son derece iyi bir tek kol tekniğidir. Bebeği, kalça kemiğinize oturtun ve yüzü dışarı baksın. Aynı taraftaki kolunuzla bebeği belinden kavrayın böylelikle hem bebeğiniz dışarıyı seyredebilir, hem de sizin bir eliniz boşta kalır!


Omuz tutuşu
Bebeğinizin omzunuza uzanmasını sağlayın ve o omzunuzun koluyla bebeğinizi poposundan sarın. Diğer elinizle bebeğin sırtını ve/veya boynunu tutun. Bebekler bu pozisyonda da rahatça uyurlar. Ayrıca bu pozisyon bebeğin, kalp atışınızı ve nefes alışınızı duymasını sağlar.


Askı tutuşu
Askı, bebeğinizi ellerinizi kullanmadan taşımanızı sağlayan mükemmel bir gereçtir. Bebek askıdayken birçok pozisyonda yatabilir. Askı, aynı zamanda birden çok bebeği olan anneler için de büyük rahatlıktır çünkü birden fazla bebeği askı gibi yardımcı bir alet olmadan tutmak oldukça tehlikelidir.

Bu tutma şekillerinden bebeğinizin en rahat ettiğini ve size en uygun olanı seçebilir, böylece onu tutarken yaşadığınız endişelerden kurtulabilirsiniz.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinizin Uyumasına Yardımcı Olacak Öneriler

Bebeğinizin Uyumasına Yardımcı Olacak Öneriler Nelerdir? Bebeğinizin Uyumasına Yardımcı Olacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizin Uyumasına Yardımcı Olacak Öneriler yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat