Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 9 Aylık / Bebeğimi 9. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 9. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 9. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeğimi 9. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 9 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 9. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.9 aylık bebek önceki aylara göre biraz daha erişkin konuma gelmiştir. 9. ayda beslenme konusunda bebeğe erişkin muamelesi yapılabilir. Kendi yediğimiz her şeyi tuz ilave etmeden bebeğe yedirebiliriz. Bebek 9. aydan itibaren püre halindeki besinlerden çok taneli besinler yemelidir. Böylece taneli besinler yemeye alışır.


9 aylık bebeğin yemek düzeni
Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak 3 ana öğün ile beslenmelidir. Bebeğe ara öğün olarak yoğurt ve meyve verilebilir. Bebek besin ihtiyaçlarının % 60′ına yakınını anne sütünden elde ettiği için anne sütüne devam edilmelidir. 


9. ayda bebeğin yememesi gereken gıdalar

Bebekte demir eksikliğini arttırmaması açısından 1 yaşına gelene kadar inek sütü fazla tercih edilmemelidir. İleride ortaya çıkabilecek hipertansiyon ve kalp hastalıklarına önlem olarak bebeklerin yemeğine 1 yaşına gelene kadar tuz eklenmemelidir. Patlıcanda nikotin olduğundan bebek 1 yaşına gelene kadar bebeğe patlıcan yedirmek uygun değildir. Favizm hastalığı riski açısından bebeğe 1 yaşına kadar bakla yedirilmemelidir. Çilek ve benzeri meyveler bebekte alerji yapabilir. Bal ise bebeklere kesinlikle verilmemelidir çünkü bal bebekte ölüme kadar giden sorunlara yol açabilir.

Kaynak: oncecocugum.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
9. Ayda Bebek Gelişimi

9 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur, Neler Yapabilir? 9. Ayda Bebek Gelişimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 9. Ayda Bebek Gelişimi yazısını...

Kapat