Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 5 Aylık / Bebeğimi 5. Ve 6. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 5. Ve 6. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 5. Ve 6. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeğimi 5. Ve 6. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 5-6 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 5. Ve 6. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebek 6. ayına kadar anne sütü ile beslenerek ayda 500 gr almışsa ek besine başlanmasına gerek yoktur. 5 aylık bebek alması gereken kiloyu düzenli bir şekilde alıyorsa su, mama, meyve suyu, çorba gibi gıdalarla dışarıdan besin takviyesi yapılmamalıdır.

Bebeklere 6. aydan sonra, anne sütü yeterli olsa bile, gereksinim açısından yavaş yavaş meyve püresi , sebze püresi, yoğurt gibi ek besinler yedirilebilir. Bebeğin kilo alımı ve sağlık gidişatına göre bu besinlerin bebeğe verilme miktarı ayarlanır.

6. ayda anne sütüne devam edilmelidir çünkü 6 aylık bebek alması gereken günlük kalori ve proteinin % 70′ini anne sütünden alır.

Kaynak: oncecocugum.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 4 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi...

Kapat