Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 4 Aylık / Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 4 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 4. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Anne sütü ile beslenen bebek 3. ay ile 4. ay arasında 500 gr aldıysa anne sütü bebeğe yeterli demektir. Böyle bir durumda 4 aylık bebek ek besin ve su ile beslenmemelidir. Anne bebeğin sağlığı açısından kendi beslenmesine dikkat etmelidir. Annenin iyi beslenmesi, bol sıvı alması, kendini yormaması anne sütünün kalitesi açısından önemlidir.

İlk 6 ayda annenin hormon değişimi tam olmadığından diyet yapılsa bile fazla kilo verilemez. Annenin bu dönemde sütünün artması için beslenmesine özen göstermelidir. Annenin yeterli sütü olursa bebeğin beslenmesinde ilk 6 ay anne sütü yeterli olacaktır.

Kaynak: oncecocugum.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
4. Ayda Bebek Gelişimi

4 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur, Neler Yapabilir? 4. Ayda Bebek Gelişimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 4. Ayda Bebek Gelişimi yazısını...

Kapat