Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 3 Aylık / Bebeğimi 3. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 3. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 3. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebeğimi 3. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 3 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 3. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bebek 3. ayında ortalama 2 – 2,5 kilo ağırlığındaysa anne sütüne devam edilmelidir. Bebeğin 3. ayda emme süresi azalır. İki göğüsten toplam 7 dakika emmesi yeterli gelir.

Bebek emzirildikten sonra kusma riskine karşı dik tutulmalıdır. İlk 2 ayda yarım saat dik tutmak gerekirken 3. ayda yarım saatten az tutabilirsiniz.

3 aylık bebek sırt üstü konumda ya da sağ yanına doğru yatırılmalıdır. Bebek yatarken kendisi sağa sola dönebiliyorsa yatış pozisyonundan kaynaklanan ani bebek ölümü riski azalmış demektir. İlk 3 ayda bebek emzirildikten sonra hemen yatırılırsa kusmaya bağlı gerçekleşen ani bebek ölümü riski yüksek olacaktır.

3. ayda bebeğin kolik ağlama nöbetleri azalmış ya da tamamen geçmiştir. Anneler ilk 3 ay boyunca çay, kahve, kola, kuruyemiş, süt ve çikolata gibi yiyecekleri tüketmekten kaçınmalıdır. Bu gıdalar bebekte kolik ağlamaya neden olabilir. 3. aydan sonra anne istediğini tüketebilir çünkü gaz problemi bu dönemde ortadan kalkar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
3. Ayda Bebek Gelişimi

3 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur, Neler Yapabilir? 3. Ayda Bebek Gelişimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 3. Ayda Bebek Gelişimi yazısını...

Kapat