Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 18 Aylık / Bebeğimi 18. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 18. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 18. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bebeğimi 18. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 18 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 18. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

18 aylık bebek kendi kendine beslenebilmeli. Ebeveynler bebeği yemek konusunda zorlamamalıdır. Bebek zorlandığı zaman şiddetli tepkiler verebilir ve iştah problemi yaşayabilir. Bebeklerde bu aylarda fizyolojik reflünün görülme oranı % 10′dur. Bebeği çok yemeye zorlarsak bebek kendi kendini kusturulabilir. Ağlayarak ve nesneleri fırlatarak aşırı tepki verebilir. Bebeği özgür bırakmakta fayda vardır çünkü bebekler bu yaşta özgür olmayı tercih ederler.

18. ayda bebeğin beslenmesi yetişkin insan gibidir. Karbonhidrat, yağ, sebze, meyve, balık, tavuk, süt ve süt ürünlerini dengeli tüketmesinde fayda vardır. Bebeğe verilen gıdaların doğal ve evde yapılmış olması bebeğin sağlığı açısından daha iyidir.


Kaynak: oncecocugum.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
18. Ayda Bebek Gelişimi

18 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur, Neler Yapabilir? 18. Ayda Bebek Gelişimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 18. Ayda Bebek...

Kapat