Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Gelişim Takvimi / Bebeğim 1 Aylık / Bebeğimi 1. Ayda Nasıl Beslemeliyim?
Bebeğimi 1. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

Bebeğimi 1. Ayda Nasıl Beslemeliyim?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeğimi 1. Ayda Nasıl Beslemeyelim? 1 Aylık Bebeğin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğimi 1. Ayda Nasıl Beslemeyelim yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.1 aylık bebeğin ideal besini anne sütüdür. Bebeğin beslenmesinde 6 aya kadar sadece anne sütü tercih edilmelidir. Bebeğin sık emmesi, annenin iyi beslenmesi ve bol sıvı tüketmesi anne sütünü arttırır.

Bebek emzirilirken her bir göğüsten 7 – 10 dakika arasında emzirilmelidir. Bebek uzun süre emdiğinde anne sütü artışı olumsuz etkilenir, bebekte gaz problemi artar ve göğüste tahrişler oluşur. Bu nedenle kısa ve sık aralıklarla emzirmek tercih edilmelidir.

1 aylık bebek iki üç saatte bir emmeyi tercih eder. Uyuyorsa ve 4 – 5 saattir beslenmemişse uyandırılıp beslenebilir.

Anne sütünün yeterli olup olmadığı bebeğin kilosuna bakılarak anlaşılır. Bebeğin kilo artışı 500 – 600 gramın üstündeyse bebeğe ek mama verilmesine gerek yoktur. Bebek anneden süt ememiyorsa 2 – 3 saatte bir ek mamalarla beslenebilir.

Sadece anne sütü ile beslenen bebeklere kesinlikle su verilmemelidir.

Kaynak: oncecocugum.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
1. Ayda Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur, Neler Yapabilir? 1. Ayda Bebek Gelişimi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 1. Ayda Bebek Gelişimi yazısını...

Kapat