Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Doğum Sonrası Annelik / Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler Nelerdir ?
Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler Nelerdir ?

Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler Nelerdir ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler

Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler Nelerdir ? Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Okullar kapanmaya başladı ve hepimiz bunun anlamını biliyoruz… Yaz geldi ve ihtiyacınız olan tatile çok az kaldı! Çocuklar ve bebeklerle yolculuk etmek ne kadar zor farkındayız, bu yüzden sizin için mükemmel yolculuk önerileri hazırladık! 

Hazırsanız başlıyoruz;


Erken gidin
Acele etmek gereksiz strese neden olur. Siz de bu kaostan uzak durmak için seyahat edeceğiniz yere erken gidin!


Seyahati iyi zamanlayın
Uçuşu veya seyahat saatlerinizi bebeğinizin uyku saatine denk getirmeye özen gösterin. Eğer saat diliminin değişeceği bir ülkeye gidiyorsanız bebeğinizin dinlenmesi onun için iyi olacaktır. Ama bu dinlenmeyi çok da uzun tutmayın ki bebeğiniz ortama ve saate daha kolay adapte olabilsin. 


Hafif bagaj yapın
Tüm bebek odanızı ve bebeğinizin eşyalarını yanınızda taşımayın! Eğer araba koltuğunuzu ve pusetinizi götürmeniz gerekiyorsa, onları uçağa binmeden önce bagaja verin. Bebeğiniz kucağınızda yolculuk edecekse, araba koltuğunuzu yanınıza almayın ve araç kiralama şirketinizden bir tane talep edebilirsiniz. Gittiğiniz otel ya da tatil yerinde kuru temizlemeci var mı kontrol edin, eğer varsa çok fazla kıyafet götürmenize de gerek kalmaz.


Olmayacak şeyleri bile hesaba katın
Uçuştaki mikroplar bebeğinizi etkileyebilir. Yolculuğa çıkmadan doktorlarınızın numaralarını ve gideceğiniz yerdeki sağlık kuruluşlarının telefon ve adreslerinin yanınıza almaya özen gösterin. Eğer yurtdışına gidiyorsanız, kendinizin ve bebeğinizin sağlık sigortalarının yurtdışını da kapsadığına emin olun. Aynı zamandan gittiğiniz yerin acil durum telefon numaralarını da öğrenin, böylece bir olayla karşılaştığınızda, zaman kaybetmeden nereyi aramanız gerektiğini bilebilirsiniz.


Dersinize iyi çalışın
Daha rahat bir yolculuk için geleceği görüp ona göre plan yapmak, sizin açınızdan iyi olacaktır. Eğer anne sütünüzü şişeliyorsanız veya bebek maması ve bebek maması formülleri ile yolculuk edecekseniz, bu gıdalarla ilgili, seyahat edeceğiniz araçta, belli güvenlik kurallarının olup olmadığına emin olun. Böylece önlemlerinizi alıp ve hazırlıklarınızı önceden yapabilirsiniz.


Esnek olun
Her zaman beklenmedik bir şeyler başınıza gelebilir. Eğer böyle bir durum olursa sakin olun ve oyuncak ve kitap gibi çocuğunuzu oyalayabileceğiniz eşyaları yanınıza alarak, bu süreci kolaylaştırın.


Bebeğinizle seyahat etmek zor ve zahmetli olsa da, yukarıdaki tavsiyelere uyarak bu süreci daha kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz. İyi yolculuklar!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Emzirirken Doğru Nasıl Beslenilir ?

Emzirirken Doğru Beslenmek ​ Emzirirken Doğru Nasıl Beslenilir, nasıl beslenmek gerekli ? Emzirirken doğru beslenme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Emzirirken...

Kapat