Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Balın Faydaları Nelerdir?
Balın Faydaları​ Nelerdir?

Balın Faydaları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Balın Faydaları​ Nelerdir? Balın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Balın Faydaları​ Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Balın faydaları saymakla bitmez. Birçok derde deva olan neredeyse ilaç olarak bildiğimiz balın faydası oldukça büyük. Hem lezzetli yiyeceklerde hemde sağlıklı beslenmede olmazsa olmazlarımızdandır bal.


Direnci artırıyor: Antioksidan ve antibakteriyel olan balın vücudun direncini arttırıyor. 100 gram balda 325 kalori bulunmaktadır. Bal stresin de en iyi ilacıdır. Gerçek bal bozulmaz, zamanla kristalize olur. Kristalize olmuş bal ise besin değerini kaybetmez.

Görme: Havuç suyu ile bal karıştırılıp düzenli bir şekilde kullanılırsa görme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur. Yemeklerden bir saat önce alınması gerekir. Bal, nar suyu ile karıştırılıp göze sürüldüğünde (sürme gibi) gözün görmesini keskinleştirir.

Öksürük: Bal ve zencefil suyu eşit miktarda karıştırılarak alınırsa balgam söktürmede yardımcı olur. Öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, tıkanıklık, göğüs ağrısı gibi belirtileri de hemen rahatlatır.

Astım: Eşit miktarda bal, zencefil suyu ve toz karabiber karışımı en az günde üç kez kullanıldığında astım tedavisinde yardımcı olur.

Ağız ve diş: Bal kuvvetli bir şekilde diş çürüğü önleyicisidir. Bal diş etlerini ve dişleri temizler. Ağzı mikroplardan koruyarak ağız yaralarını önler.

Romatizma: Romatizmal hastalıklarda haricen kullanıldığında fayda vermektedir.

Yanıklar: Bal, zeytinyağı ve gres yağı ile karıştırılıp yanan yere sürüldüğünde iz kalmaz. Acı çekilmez ve çabucak iyileşir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefirin Faydaları​ Nelerdir? Kefirin Faydaları​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kefirin Faydaları​ Nelerdir​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat