Anasayfa / Sağlık Rehberi / Bağımlılık Tedavisi Ve Sıkça Sorulan Sorular / Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?
Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır? Bağımlılık Tedavisinde Kullanılan Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Öncelikle kişi başvurduğu zaman bedeninin maddeden arındırılması gerekir. Buna detoksifikasyon adı verilir. Eroin gibi bazı maddeler bırakıldığında ciddi yoksunluk belirtileri ortaya çıkacağı için tıbbi bir tedavinin uygulanmasını gerekli kılar. Özellikle yoğun alkol kullanan kişilerin madde kullanımını kendi başına bırakması ciddi tıbbi sorunlar yaratabilir. Bu nedenle maddeleri kontrol altında bırakmak gereklidir.

Tek başına ilaç tedavisi yeterli değildir. Kişinin kendisini tanıması, maddeyi kullanma davranışını öğrenmesi, madde kullanma nedenlerini anlaması, tekrar başlamaması için neler yapması gerektiğini öğrenmesi sağlanır. Bu amaçla bireysel ve grup terapileri yararlı olmaktadır. Ailenin ve bağımlı kişinin eğitimi de tedavinin içinde yer almaktadır. Tedavi süresi uzadıkça başarı şansı artar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Madde Bağımlılığı Tedavisi

Madde Bağımlılığı Tedavisi Nasıldır? Madde Bağımlılığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Madde Bağımlılığı Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat