Anasayfa / Sağlık Rehberi / Bağımlılık Tedavisi Ve Sıkça Sorulan Sorular / Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir?
Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir?

Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir? Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılık Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bağımlılık tedavisindeki başarı kişiye, çevreye ve yönteme göre değişkenlik gösterir. Tedavide başarıyı artıran faktörlerden en önemlisi kişinin istekli ve kararlı olmasıdır. Bağımlı kendini değiştirmeye çalışırken, ailesi de değişimlere uğramayı kabul etmelidir. Bu noktada ailenin desteği önemlidir.

Uzun süreli tedavide olmak, başarı şansını artırmaktadır. Bağımlılığın tedavisi her tip madde kullanımı için benzerdir. Eğer kişi kendisinin bağımlı olduğunu unutmaz, tedaviye uyum gösterir ve yarıda bırakmazsa başarılı olma şansı yüksektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur?

Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur? Bağımlı Olma Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat