Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer? Bağımlılık Tedavisinin Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılık Tedavisi Ne Kadar Sürer yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bağımlılık tedavisi uzun sürelidir. Kişinin tedavide kaldığı süre arttıkça, tedavinin başarılı olma ihtimali artar. Tedavinin süresi kişiden kişiye değişir.

Kişinin 6 ay madde kullanmasına tıbbi literatürde “kısmi düzelme” adı verilmektedir. Bu nedenle tedavinin aralıklı da olsa en az 6 ay sürmesinde yarar vardır. Ancak tedavi süreci bir yıl kadar deam etmelidir. Bir yılın sonunda da gerekli durumlarda tedaviye devam edilmesi gerektiği bildirilmektedir. Bağımlılıkta tedavinin ömür boyu sürmesi gerektiğini ileri süren çalışmalarda vardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır? Bağımlılık Tedavisinde Kullanılan Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılık Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat