Anasayfa / Alternatif Tıp / Ayurveda / Ayurveda Nedir?
Ayurveda Nedir?

Ayurveda Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ayurveda Nedir? Ayurvedanın Amacı Nedir? Ayurveda hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ayurveda Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ayurveda, Hindistan alt kıtasında 3000-5000 yıl önce ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir. Hindistanın özgün meditasyon, yoga ve astroloji sistemlerini de üreten büyük bilgeler tarafından kurulmuştur.

Ayurvedanın amacı nedir?
Ayurvedanın hem ruhsal hem de pratik bir temeli vardır; ruhsal temeli pratik olanı doğurur. Ayurvedaya göre insan insanlarda üç vücut veya alan vardır… Modern batı dilinde bunlar vücut, zihin ve ruh olarak isimlendirilir. Ayurveda sağlık sistemi; sağlığın, bu üçlünün bu üçlünün bütün parçalarının bir uyum içinde işlemesi olduğunu vurgular.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mutlaka Denemeniz Gereken 7 Ayurvedik Tedavi Yöntemi

Ayurvedik Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Mutlaka Denemeniz Gereken 7 Ayurvedik Tedavi Yöntemi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mutlaka Denemeniz Gereken 7 Ayurvedik Tedavi...

Kapat