Anasayfa / Alternatif Tıp / Ayurveda / Ayurveda Çayı
Ayurveda Çayı

Ayurveda Çayı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ayurveda Çayı Nasıl Yapılır? Ayurveda Çayı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ayurveda Çayı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ayurveda çayları, sindirim sistemini düzenler. Vata, pitta ve kaphayı düzenler ve dengeler. Aynı zamanda vücudun uyum içinde varlığını sürdürmesini sağlar. Ayurveda çaylarında kafein olmaz. Bitkilerden yapılır ve bitkilerin organik olmasına özen gösterilir.

Ayurvedik çayları yemeklerle beraber içebilirsiniz. Yemek aralarında veya günün tüm saatlerinde ayurveda çayını içebilirsiniz. Ayurveda çayı içmek, dosha dengelenmesi için hem ekonomik hem de kolay bir yöntemdir.

Ayurveda çay tarifi
Herkesin içebileceği klasik ayurveda çay tarifi şöyledir:

  1. 1 Çay kaşığı kimyon
  2. 1 Çay kaşığı kişniş tohumu
  3. 1 Çay kaşığı rezene tohumu
  4. 3 Bardak su
  5. Tatlandırmak için bal

Suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve ocaktan alın. Bal hariç tüm içerikleri içine atın ve ağzını kapatarak 5 dakika bekletin. Daha sonra içine bal ekleyerek servis yapın. Bu ayurveda çayı sindirim sistemi için çok faydalıdır.

Vücut tipinizi öğrenin ve sizin için uygun olan çayı için. Vata çayı, pitta çayı ve kapha çayı tarifleri farklıdır ve farklı etkileri vardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ayurveda Uygulaması

Ayurveda Uygulaması Nedir? Ayurveda Uygulaması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ayurveda Uygulaması yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat