Anasayfa / Alternatif Tıp / Bitkisel Tedaviler / Şifalı Bitki Kürleri / Ahmet Maranki Kürleri / Ahmet Maranki’den Ayak Kokusunu Giderme Yolları
Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ahmet Maranki’den Ayak Kokusunu Giderme Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ayak Kokusu Nasıl giderilir, Ayak kokusunu gidermek için neler yapılmalıdır ? Ahmet Maranki’nin Ayak Kokusunu Giderme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ayak Kokusunu Giderme  yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yaz ayları geldi ve çattı. Sıcak havalar en çok da ayaklarımızı etkiliyor. Sağlıksız ayakkabı seçimi, doğru seçim olmayan çoraplar, ayakkabıların çorapsız giyilmesi veya uzun süre ayakların ayakkabı içinde kalması gibi pek çok faktör ayak kokusuna neden olmaktadır. Ahmet Maranki ayak kokusuna bitkisel çözüm olacak önerilerde bulundu. Ahmet Maranki ayak kokusunun bitkisel tedavisi için şu tavsiyelere kulak verin.

  • Öncelikle ayak kokusundan kurtulmak için temizliğe özen göstermemiz gerekecek. Bu sebeple günde en az bir kez ayakların yıkanmasında fayda var. Tabi ki 4-5 kez yıkamanın daha çok faydası var. Bol bol yıkanan ayaklarda terleme olmaz ve bakteriler oluşmaz.
  • Evde yapılan çayların geride kalanlarını atmadan önce ayaklarınız için kullanmanızda fayda var. Evde akşam çay içtikten sonra kalanları ılık hale getirdikten sonra ayaklarınızı 10 dakika içinde bekletirseniz koku 10 günlük bir süreçten sonra yok olacaktır.
  • Kına ile sirke beraberce su içerisinde kaynatılarak belirli bir süre boyunca ayaklar bu su ile yıkanırsa ayak kokusu yok olacaktır.
  • Ada çayını rendelenmiş havuç ile kaynatarak ayaklarınızı bu suyun içerisinde bekletebilirsiniz. Bu işlemi belirli bir süreç yaptıktan sonra koku oluşumu duracaktır.
  • Akhuş ağacının kurutulmuş yaprakları ufalanmadan su içerisinde kaynatılır ve yatmadan önce ayaklar bu su ile yıkanırsa ayak kokusu son bulacaktır.
  • Bunlarla beraber ayak kokusuna sebebiyet veren en önemli etkenlerden biride hava alamayan ayakkabılardır. Bu kapsamda düzenli olarak ayakkabı temizliğinizi yaparsanız ve özellikle yaz aylarında hava alabilecek tarzdaki ayakkabıları tercih ederseniz ayak kokusunun önüne bir nebze geçebilirsiniz.
  • Unutmayın ki en önemli unsur temizlik. Temizlik sonrasında yukarıdaki önerilerden birini daha yaparsanız yakın zamanda ayak kokusu bir sorun olmaktan çıkacaktır.
  • Bunların yanında ayak kokusunu önleyen çorap, ayakkabı gibi ürünleri de çok zorda kalmanız durumunda yardımı birer ürün olarak alıp kullanabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Maranki’den Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları Nelerdir, Nelere İyi gelir, Nasıl içilmelidir? Ahmet Maranki'nin Adaçayının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Adaçayının Faydaları  yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat