Ateş Yükselmesine Dikkat​

Ateş Yükselmesine Dikkat

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
Ateş yükselmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ateş Yükselmesine Dikkat​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Ateş yükselmesine dikkat etmeli, ateşlenme konusunda tedbirli olup bilinçli davranmalısınız.

Çocuklarımız biz anne ve babalar için oldukça önemlidir. Her zaman onların üzerine titrer onlara bir zarar gelmesin diye sürekli endişe duyarız. Ufak yaşta çocukların mikrop kapıp hastalanma ihtimali daha yüksektir. Fakat her zaman her çocuk bir olmuyor. Bu durum çocuğun birazda bağışıklık sistemine de bağlı. Ateş yükselmesine dikkat edilmeli.

Hastalıklar sonucu ortaya çıkan hapşırma, aksırma, balgam, öksürük vb işlevlerden en tehlikeli olanı ateş yükselmesidir. Ateşlenme sonucunda çocuğunuz bir çok zarar görebilir. Tabi ki bunlara kalıcı hasarlarda dahil. Ateşlenme her hastalıkta rastlanabilecek bir durum fakat hiçte hafife alınabilecek gibi bir durum değildir. Ateş yükselmesine dikkat etmezsek çocuk havale geçirilebilir.

Çocuğunuzda ateşlenme başlamış ve git gide yükselme boy gösteriyorsa bu durumu ciddiye alıp mutlaka bir hekime başvurmalısınız. Ateş derecesi 39-40 arasına gelen çocuklarda damar büzülmesine neden olarak kalbine, beynine ve karaciğerine vurabiliyor. Ateş yükselmesinde annelerin en büyük yapmış olduğu hata çocuğun üzerini giydirmek ve örtmektir.

Sözde çocuğumuzu düşünüp “o üşütmüş, hasta üşümesin” gibi düşüncelere kapılmaktayız. Fakat bu çok yanlış bir düşünce çünkü üzerinin örtülmesi veya bir şeyler giydirilmesi çocuğun ateşini daha fazla arttırır. Bunun için ateşi olan bir çocuğu ılık duş aldırıp, üzerinde atlet kullanıyorsa da sadece bez kalmalı ve sürekli olarak gözetimde tutulmalı. Düşmeyen ateş sonucu hekime başvurmak çocuğunuz açısından en sağlıklı davranış olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklarda Egzama Neden Olur?

Çocuklarda Egzama​ Neden Olur? Çocuklarda egzama hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çocuklarda Egzama​ Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat