Asthi Dhatu

Asthi Dhatu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Asthi Dhatu Nedir? Asthi Dhatu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asthi Dhatu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Asthi dhatu nedir?
Asthi dhatu, esas olarak prthivi (toprak) ve vayudan (hava) oluşur. Asthi dhatu kendini, geçirgen ve hafif olma özelliklerine rağmen kemik dokusunun sağlamlığını da gösterir.

Sağlıklı asthi dhatu nasıl olur?
Sağlıklı bir asthi dhatu güçlü kemikler, dişler ve tırnaklar olarak görünür; güçlü, iyi gelişmiş eklemler ve güçlü bir iskelet vardır. Hayattan tabii olarak zevk alma, iyimserlik ve sözünü tutabilme söz konusudur.

Asthi dhatu fazlaysa olursa ne olur?
Aşırı asthi dhatu, iskelette ve eklemlerde hipertrofit kemik uzamalarıyla ve uzamış dişlerle sonuçlanır. Yetersiz olduğunda eklemler çoğunlukla katıdır ve ağrı yapar, saç seyrekleşir saç dökülmesi yaşanır ve dişlerle tırnaklar kolay kırılır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Beş Duyunun Açıklaması

Beş Duyunun Açıklaması Nedir? Beş Duyunun Açıklaması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beş Duyunun Açıklaması yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat