Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Aslında İhtiyacınız Olmayan 7 Güzellik Ürünü
Aslında İhtiyacınız Olmayan 7 Güzellik Ürünü

Aslında İhtiyacınız Olmayan 7 Güzellik Ürünü

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İhtiyacınız Olmayan Güzellik Ürünleri Nelerdir? İhtiyacınız Olmayan Güzellik Ürünleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aslında İhtiyacınız Olmayan 7 Güzellik Ürünü​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Milyar dolarlık güzellik endüstrisi bize aslında ihtiyacımız olmayan ürünleri satıp, hepsine ihtiyacımız olduğunu inanmamızı sağlıyor. İşte size boşa para harcamamanız gereken 7 güzellik ürünü.

1. Ayak maskeleri
Yüz maskeleri gereklidir ama ayak maskeleri gerçekten de gereksiz güzellik ürünleridir. Tabii ki hepimiz ayaklarımızın yumuşacık olmasını ve güzel kokmasını isteriz ama bunun için maskeye ihtiyacımız yok. Ayaklarınızın temiz ve güzel olmaları için onları ölü derilerden arındırmanız ve düzenli bir şekilde nemlendirmeniz yeterli olacaktır.

2. Dudak peelingi
Dudaklarımız yüzümüzün odak noktasıdır ve onların güzel görünmesi tabii ki önemlidir ama bunun için peelinge ihtiyaçları yoktur. Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak istiyorsanız, onları bir havlu ile nazikçe ovalamanız ya da diş fırçanızla yine nazik bir şekilde fırçalamanız yeterli olacaktır.

3. Boyun kremi
Dekoltenizi ya da boynunuzu hedef alan kremler olmadan da yaşayabilirsiniz! Çünkü yüzünüzü nemlendirmekte kullandığınız kremler boyun bölgeniz ve dekolteniz için de son derece uygun ve yeterlidirler.

4. Cildinizi gençleştiren ürünler
Birçok kozmetik firması cilt yaşınızı birkaç sene öncesine döndüreceklerini iddia eden ürünler piyasaya sürüyorlar. Aslında bunlara para vermenize gerek yok. Yaşlanmayı engelleyen ürünler düzenli kullanıldığında gerçekten fayda gösterirler ama cildinizi gençleştireceğini iddia eden ürünler bir işe yaramazlar. Maalesef cildinizi gençleştirecek tek yöntem şimdilik sadece estetik operasyonlardır. Bunun yerine önleminizi önceden alın ve cildinizin yaşlanmasını yavaşlatın.

5. Alt kirpik maskarası
Maskara kadınların bir numaralı kozmetik ürünüdür ama sadece alt kirpikler için üretilen maskaralara gerçekten de ihtiyacınız yok. Alt ve üst kirpikleriniz aynı dokuda ve grupta olduğuna göre normalde kullandığınız maskaranızı neden alt kirpklerinize de uygulamayasınız ki?

6. Saçınızın yaşlanmasını engelleyen ürünler
Ne kadar yüzyılın icadı gibi görünseler de bu ürünlere gerçekten de ihtiyacınız yok. Saçınıza nemlendirici ürünler kullanarak onun sağlıklı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz ama yaşlanmasını engellemek biraz hayal ürünü…

7. Traş kremi
Bacaklarınızı güzel bir şekilde traş etmek gerçekten de önemli ama bunun için traş kremi kullanmak ne kadar gerekli tartışılır. Saç kreminizii ve ya duş jelinizi de kolayca bu iş için kullanabilirsiniz.


Güzellik uğruna harcanan onca parayı, en azından bu ürünlerden vazgeçerek biraz da olsun azaltabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Pudrası Kullanmanın Değişik Yolları

Bebek Pudrası Kullanmanın Değişik Yolları​ Nelerdir? Bebek Pudrası Kullanmanın Değişik Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebek Pudrası Kullanmanın Değişik Yolları​​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat