Anasayfa / Alternatif Tıp / Bitkisel Tedaviler / Şifalı Bitki Kürleri / Ahmet Maranki Kürleri / Ahmet Maranki’den Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır?
Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır?

Ahmet Maranki’den Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aslan Pençesi Kürü Nasıl Yapılır, Nelere İyi gelir, Nasıl içilmelidir? Ahmet Maranki’nin Aslan Pençesi Kürü hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aslan Pençesi Kürü yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Pek çok rahatsızlığın ortadan kaldırılmasında işe yarayan aslan pençesi bitkisi, çok eski zamanlardan beri halen kullanımı en yaygın bitkiler arasındadır. Aslan pençesi faydaları sayesinde birçok kadın, erkek, çocuk, yaşlı herkes sorunlarından kısa sürede kurtulmanın mutluluğu içindeler. Bitki uzmanı herbalist Ahmet Maranki ise aslan pençesi kürünün tarifini verdi. Ahmet Maranki aslan pençesi kürü ile sizde sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Öncelikle gelin aslan pençesinin yararları hakkında bilgilenelim, daha sonra da kullanım şeklini öğrenelim.

Özellikle kadın hastalıklarına karşı eski zamanlardan beri başarıyla kullanılır. Adet halinin güç, ağrılı ve aşırı olmasını engeller. Adet kanamalarını düzene sokar. Düşük ihtimalini önlemek için gebeliğin üçüncü ayından sonra her gün aslanpençesi çayı içilmelidir. Hamileliği kolaylaştıran bu mucizevî ot, anne sütünü arttırır. Menopoz dönemlerinde rahatlatıcı olur. Şekeri düşürüp, vücuda kuvvet verir. Göz hastalıklarına, cilt yaralarına, hanımlarda ud yeri kaşıntısına çok faydalıdır. 

Romatizmaya iyi gelir, mide spazmında, karaciğer şişliğinde, sinir yorgunluğunda, damar sertliğinde çok faydalı bir bitkidir. Aslanpençesi, toplattırıcı olarak da çok etkilidir. Apseli yaralara, ihmal edilmiş çıbanlara karşı su toplayıcı ilaç olarak kullanılır. Zor doğum yapan ve düşük yapmaya yatkın kadınlarda, ceninin dölyatağındaki durumunu sağlamlaştırmak ve doğum yaralanmalarına en önde gelen yardımcıdır.

Kullanım Şekli: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 1 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2–4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Diğer bir terkibinde ise, 1 litre suya, 1 çay bardağı dolusu aslanpençesi otu konulur. 5 dakika kaynadıktan sonra, yarım saat demlenip, süzülür. Yemeklerde günde 3 çay bardağı içilir. Diş çekildikten sonra bu çay ile ağız gargara yapılırsa daha çabuk iyileşir. Yapraklar ince kıyılarak, salatalara katılıp çiğ olarak da yenir, kas erimesi için şifalıdır.

Yan Etkileri: Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ahmet Maranki’den Ayak Kokusunu Giderme Yolları

Ayak Kokusu Nasıl giderilir, Ayak kokusunu gidermek için neler yapılmalıdır ? Ahmet Maranki'nin Ayak Kokusunu Giderme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ayak Kokusunu Giderme  yazısını...

Kapat