Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar
Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar

Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar Hangileridir? Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asla Tüketmemeniz Gereken İşlenmiş Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı beslenmek için bu gıdalardan uzak durun!

Chicken nugget
Son derece çekici olan nuggetları nerede olursa olsun asla tercih etmemelisiniz. Çünkü nuggetların içinde, ihtiyacınızdan çok daha fazla tuz, koruyucu madde ve yağ bulunur.

Patates kızartması
Son derece yüksek kalori içeren patates kızartmasını düzenli şekilde yemek diyabete ve kilo almaya neden olur. Üstelik patates kızartmasının besin değeri çok düşüktür. Eğer mutlaka patates kızartması istiyorsanız, evde, fırında pişirebilirsiniz.

Cips ve  kızarmış atıştırmalıklar
İçlerinde yüksek oranda tuz, kalori ve koruyucu madde içeren bu atıştırmalıklar kilo alımına ve sindirim problemlerine neden olurlar.

Fast food hamburgerleri
Bunlar bir numaralı diyabet etkenlerinin başında gelirler. Haftada 2 ya da daha fazla bu hamburgerden yiyen kadınlarda diyabete daha sık rastlandığı araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Şekerli kahvaltılık gevrekler
İçlerine eklenen şeker nedeniyle bu kahvaltılık gevrekler diyabete neden olabilirler.

Granola barlar
Hazır olarak satılan granola barların içinde yüksek oranda fruktozlu mısır şurubu ve HFCS bulunmaktadır. Sodyum ve yağ ile doludurlar.

Marketten alınan kek, kurabiye, kraker ve muffinler
Bütün bu yiyecekler yüksek oranda şeker, tuz ve trans yağlar içerirler.

Toz soğuk çay karışımları ve tatlandırılmış soğuk çaylar
Yaz aylarında son derece çekici olan bu içecekler hem ucuz hem de lezzetlidirler ama ucuz çaydan yapılırlar ve pek çok yapay madde, fruktoz, mısır şurubu ve farklı çeşitte şekerler içerirler.

Margarin
Tereyağını bir alternatif olan margarini pek çok insan kullanmaktadır. Margarinin kötü yönlerinin başında ise trans yağlarla dolu olması gelmektedir. Ayrıca serbest radikaller, koruyucu maddeler, emülsiyonlaştırıcı ve heksan içerirler. Bütün bu içerikler, sağlığınız için zararlıdır.

Mikrodalgada yapılmış mısır patlağı
Sinema severlerin ve atıştırmalıklardan hoşlananların bir numaralı tercihi olan mısır patlağı, mikrodalgada yapıldığında çok zararlıdır. Çünkü mikrodalga paketlerinde hazırlanan mısırların genetikleriyle oynanmıştır, koruyucu madde ve işlenmiş tuz içerirler. İçerdiği kimyasallardan birinin ciğerleri mahvettiği de bilinmektedir. Canınız mısır parlağı istiyorsa, evde kendiniz patlatın.

Gazlı içecekler
İçeriğinde hiç besin olmayan ve boş kalori içeren gazlı içecekler yüksek oranda fruktoz mısır şurubu içerirler ki bu şekerden daha zararlıdır. Karaciğer hücrelerine zarar verdiği kanıtlanmış bir madde olan fruktoz mısır şurubundan uzak durmak gerekir. Ayrıca gazlı içecekler, obeziteye, bakteriyal hastalıklara ve vücuttaki asidi arttırarak kansere yakalanma ihtimalinizin artmasına neden olur.

Sosisli sandviç ve diğer işlenmiş etler
Marketlerde satılan işlenmiş etler pek çok yapay tatlandırıcı, MSG, tuz, ucuz ve sağlıksız malzeme ve koruyucu içerirler.

Bu besinlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu!

Gerçekten De Aç Mısınız? Öğrenmenin 6 Yolu Nedir? Aç Olup Olmadığınızı Öğrenmenin 6 Yolu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gerçekten De Aç Mısınız?...

Kapat