Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Türleri ve Yöntemleri / Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri
Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Asla Denememeniz Gereken Çılgın Zayıflama Yöntemleri​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Günümüzde medya, sadece zayıf olan kadınların güzel oldukları inancını pek çok farklı yöntem ile insanların bilinç altına yerleştirmekte. Bu inanç uğruna pek çok kadın çılgınca zayıflama yöntemlerine başvuruyor.

Dil yaması
Ülkemize çok şükür gelmemiş bir yöntem olan dil yamaları, dilin üzerine atılan 6 adet dikişten oluşuyor. Bu dikişler sayesinde kişi, katı gıda yediği zaman canı o kadar çok acıyor ki sadece sıvı ile beslenmek zorunda kalıyor.

Tüp yoluyla beslenmek
Bazı kadınlar kilo vermek uğruna burunlarından içeriye beslenme sondası yerleştirtiyorlar ve 10 gün / 24 saat boyunca bu sondayla yaşıyorlar.

Alkol yardımı
Aşırı alkol içme yöntemi ile kişi gün boyunca az besleniyor ve kalori hakkını alkole saklıyor. Daha sonra kusacak kadar çok içerek ve ertesi gün de kendini aç bırakarak ya da aşırı spor yaparak kilo vermeyi hedefliyorlar. Bu riskli zayıflama çabasının sonucunda konsantrasyon bozuklukları, karar vermede güçlük, immün sistemin zayıflaması ve daha pek çok sağlık sorununa sahip olunulabileceği de akıldan çıkartılmamalı.

Bağırsak solucanı
Bu solucanları yutan insanlar beslendikleriyle beslenen bağırsak solucanları sayesinde zayıf kalıyorlar. Bu riskli hareketin sonucunda da kişinin sindirim sistemi, iç organlarının işlevleri, beyni zarar görebiliyor hatta kişinin ölümüne bile sebep olabiliyor.

Aç kalmak
Aç kalarak zayıflama yöntemi çok popüler olsa da vücudumuzun ilerlemek, yaraları tedavi etmek, işlevlerini düzgün bir şekilde yürütebilmek için yakıta yani besinlere ihtiyaç duyduğu unutulmamalı. Aç kalmak, saç dökülmelerine, depresyona, halsizliğe, kaslarınızın işlevini yitirmelerine, organların ve kemik dokusunun zarar görmelerine, hormon dengesizliklerine, uyku bozukluklarına ve yaralanma risklerinin artmasına neden olabilmekte.

Sigara içmek
Kilo vermek uğruna sigaraya başlayan insanlara bunun sağlığınız için geri dönülmez zararlara yol açabileceğini hatırlatmakta fayda var. Sigara, dilinizdeki tat alma tomurcuklarını köreltir ve daha pek çok sağlık sorununa neden olur.

Uyarıcılar
Kilo vermek amacıyla kullanılmaya başlanan uyarıcı ilaçlar kişide bağımlılık yaparlar ve sonunda kendinizi ya rehabilitasyon merkezinde ya da daha kötü durumlarda bulabilirsiniz.

Günümüz inanışlarına bağlı olarak zayıflama isteğinizi anlıyoruz. Bunu düzenli beslenerek, spor yaparak ve bir doktora danışarak yaptığınız sürece bir sorun yok. Ama başka yollarla sağlığınızı riske atmaya gerçekten değer mi?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Atkins Diyeti Nasıl Yapılır?

Atkins Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Atkins Diyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Atkins Diyeti yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat