Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşk Taşı (Zümrüt) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Aşk Taşı Faydaları
Eskiden Mısırda hamile kadınların düşük yapmaması için kullanılmıştır. Perulular ise zümrütü yararlı gücünden olayı ulusal taş kabul ederler. Çeşitli kültürlerin 6 bin yıllık geleneksel inancına göre zümrüt; ölümsüzlüğün sembolüdür. Yararlı etkisini arttırmak için gümüş veya bakır ile birlikte, takım halinde kullanılması gerekir. Zümrüt taşının faydalarından bazıları şunlardır:

 • Bağışıklık sistemini, sinir sistemini kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir.
 • Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir.
 • Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir, yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir.
 • Kişiye sevgi duygusu verir, yaşama sevincini arttırır.
 • Beden, ruh ve zihin için tonik vazifesi görür. Kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir.
 • Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir.
 • Öğrenmeyi kolaylaştır, negatif enerjiyi atar.
 • Hem kendimizi hem başkalarını koşulsuz sevmemizi sağlar.
 • Anlayış ve algılama gücünü arttırır.
 • Duygusal karışıklık ve tramvaları giderir.
 • Kutsal anne ve kutsal kadın enerjilerini verir.
 • Görme gücünü arttırır, göz hastalıklarından korur.
 • Büyülere karşı koruyucu kabul edilmiştir.
 • Sanat ve edebiyat için ilham verir.
 • İçimizdeki saflığı korur.
 • Hitabet gücünü arttırır.
 • İş hayatında başarılı olmaya yardım eder.
 • Korkulu durumlar karşısında cesaret verir.
 • Yılan ısırıklarını tedavi eder.
 • Açık kalplilik ve dürüstlüğü sağlar. 


Yapısal Özellikleri
Göz alıcı güzellikte bir yeşil renge sahip olan zümrüt, en kıymetli taşlardan biridir. Geçmişte şeytanın cennetten kovulurken alnından düşen ve kutsal kadehteki taşın zümrüt oldu söylenilir. Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı. Bazı islam ülkelerinde Zümrütün koruyucu tılsım gücünün bazı ayetler okunarak daha da güçlendirildiğine de rastlanmıştır.

Beril mineralinin çok hoş renkli alt türüdür. Diğer ünlü alt türleri su mavisi rengindeki Akuamarin, sarı renkli Heliodor ve pembe renkli Morganit taşıdır. Onun yeşili bazen nil yeşili, bazen çimen yeşili diye tanımlansa da kendine has bir renktir ve Zümrüt Yeşili diye adlandırılmıştır. Rengi solgun olan zümrütün değeri düşüktür.

Zümrüt, Elmas, Yakut ve Safir Gibi En Değerli Taşların dördüncüsüdür. En kaliteli zümrüt; saydam, çatlaklığı olmayan ve yeşil rengi derinliği hissedilir şekilde olandır. Zümrüt taşı çatlaklıkların bulunmamasıyla ünlüdür. Çatlaklığı olmayan kusursuz zümrüt nadiren bulunur ve olağan üstü değerli kabul edilir. Çatlaklar yağ ile kapatılarak kusursuz zümrüt gibi piyasaya sürülmektedir. Bu nedenle gerçek zümrüt almak isteyenler az da olsa çatlakların bulunmasına dikkat etmelidir. Zümrüt, şiddetli darbeler sonucunda, iç çatlaklar geliştirebilir veya aşırı ısıya maruz bırakılırsa değişime uğrayabilir. Kuru ve yumuşak kumaşla temizlenmelidir. Temizlenmesinde, kuyumculukta kullanılan ultrasonik temizleyici, sabun, deterjan veya kimyasal temizleyiciler kullanılmamalı, ani ısı değişimlerinden de korunmalıdır. parlaklığını ve berraklığını arttırmak için de sıklıkla aydınlık ortamda tutulmalıdır.

Yunan mitolojisinde Hermes, Venüs için böyle bir tablet oluşturur. Mısırlılar, Thoth’un böyle bir tablete sahip olduğunu söyler. Müslüman yazarlar, Levh-i Mahfuz’un (olan ve olacak herşeyin yazıldığı ilahi levhanın) zümrütten olduğunu belirtirler. Hz. Musa’nın “On Emir” adlı ilahi kuralları zümrüt tablete yazılmış halde tur dağından halka söylenir.

Zümrüte kimi yerlerde Koşulsuz Aşk Taşı da denilmektedir. Sevgililerin birbirine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür.

Önemli Not
Gerçek zümrütü ancak bir uzman ayırt edebilir. Bu nedenle güvenilir yerlerden alınmalıdır. Ayrıca taşın gerçekliğini onaylayan, resminin bulunduğu sertifikası da istenilebilir.

Diğer İsimleri: Zümrüt, Aşk Taşı
Sertliği: 7,5 – 8
Özgül Ağırlığı: 2,68 – 2,73
Kimyasal Grubu: Oxides
Yapısal Görünümü: Saydam, yarısaydam
Parlaklığı: Camsı
Kimyasal Formülü: Be3 Al2 SiO6
Uyumlu Olduğu Unsur: Hava
Uyumlu Olduğu Şakra: Kalp
Uyumlu Olduğu Burç: Boğa, İkizler, Yengeç, Başak
Rengi: Yeşil veya Koyu Yeşil (Nil Rengi)
Sembolü Olduğu Hususlar: Sevgi, Bilgelik, Ölümsüzlük, Bereket ve Aşk
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Kolombiya, Zambiya (En Değerlisi), Avusturalya, Brezilya, Pakistan, Afrika, Hindistan, Mısır, Rusya ve USA

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sertleşme Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme bozukluğu nasıl tedavi edilir? Sertleşme bozukluğunun tedavisi hakkında sizler için bulduğumuz videolar aşağıdaki gibidir. Sertleşme bozukluğunun tedavisi hakkında, bu videoları izleyerek fikir sahibi...

Kapat