Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları
Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları

Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Aşırı Yemeyi Önlemenin Kolay Yolları

Şurada yaza ne kaldı? Yaz gelmeden aşırı yemenizin önüne geçin ve bu yaza daha ince bir vücutla girin!

Televizyonu kapatın

Yemek yerken televizyon izlemek, ne kadar yediğinizi farketmemenize neden olur. Yemek yerken televizyonunuzu kapatın ve yediklerinizin farkına varın.

Yemekte çok çeşitlilikten kaçının
Masada ne kadar çok çeşit olursa, o kadar çok yersiniz. Daha az yemek için, daha az çeşitli bir sofra hazırlayın.

Alışık olmadığınız elinizi kullanın
Alışık olmadığınız elinizi kullanmak %20 daha az oranda yemenize neden olur.

Daha küçük tabak kullanın
Aşırı yemenin önüne geçmenin en iyi yollarından biri öğünlerinizi daha küçük tabaklarda tüketmektir. Bu sayede yemeklerinizi, farkına varmadan, daha küçük porsiyonlarda tüketirsiniz.

Daha yavaş yiyin
Hızlı yemek yemek, aşırı yemenize neden olur. Çünkü beyniniz, yediklerinizin sizi doyurduğunu anlamak için biraz zamana ihtiyaç duyar. Ne kadar hızlı yerseniz, doyduğunuz halde sinyali, o kadar geç alırsınız. Öğünlerinizi tüketirken arada çatalınızı elinizden bırakın ve lokmanızı iyice çiğneyin.

Öğünler arasında atıştırın
Ne kadar uzun süre bir şey yemeden geçirirseniz, yemek zamanında, o kadar çok şey yersiniz. Daha sık, daha az yemeye çalışın.

Sakız çiğneyin
Canı sıkıldığında bir şeyler yeme huyunuz varsa, böyle anlarda sakıza yönelin. Sakız çiğnemek siziboşuna kalori almaktan kurtaracaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Çok Lif Almanızın Yolları

Daha Çok Lif Almanızın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Çok Lif Almanızın Yolları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat