Aşılama Nedir ?

Aşılama Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Aşılama Nedir?
Aşılama Nedir? Aşılama hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşılama yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Aşılama aslında spermle yumurtanın buluşma şansını arttırmak üzere fizyolojiyi desteklemek amacıyla yapılan bir işlemdir. 

Kadına verilen hap ya da iğnelerle her ay kendiliğinden oluşan bir adet yumurtanın sayısı iki ya da üçe çıkarılırkenerkeğin spermleri de özel bazı yöntemlerle yıkanıp hazırlanır. Böylelikle spermlerin hareketli olanları küçük bir hacimde yoğunlaştırılmış olur. Verilecek çatlama iğneleri ile yumurtaların çatlama zamanı da ayarlanarak hazırlanmış olan spermler rahim içersine özel bir plastik borucuk vasıtasıyla bırakılır ve böylelikle gidecekleri yol da kısaltılarak yumurta ya da yumurtalara kolayca ulaşmaları sağlanır. İyice bilinmelidir ki her çocuğu olmayan kişiye aşılama yapılamaz..

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Aşılama Öncesi Neler Değerlendirilir ?

Aşılama Öncesi Neler Değerlendirilir ? ​Aşılama Öncesi Neler Değerlendirilir ? Aşılama Öncesi Neler Değerlendirilenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşılama Öncesi...

Kapat