Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Aşılama Tedavi Yöntemi / Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır ?​
Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır ?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır ?​ Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşılama Neden, Ne İçin ve Hangi Durumlarda Uygulanır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Aşılama pek çok infertilite durumlarında uygulaması kolay, pratik, nispeten ekonomik ve risksiz bir işlem olduğu için pek çok durumda ilk tercih edilen yöntemdir.

En sıklıkla:

1. Düşük sperm sayısı veya hareketlilik oranı (erkek faktörü).
2. Endometriosis.
3. Açıklanamayan infertilite
4. Rahim ağzına ait problemler.
5. Sperme karşı antikor varlığı (immünolojik infertilite).
6. Kadında yumurtlamanın olmaması veya yetersiz olması (ovulatuar faktör ).
7. Cinsel işlev bozuklukları.

Aşılama tüm bu durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Ejakülasyon (boşalma) sorunu olan erkeklerde de aşılama zaman zaman başvurulan bir yöntemdir. Boşalma problemlerine şeker hastalığımultiple sclerosis, travma, retrograd ejakülasyon dediğimiz idrar torbasına spermlerin boşaldığı hastalıkmesane boynu operasyonlarıkullanılan bazı ilaçlar sebep olabilir. Aşılama her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de mutlaka bu konuda tecrübeli bir jinekolog tarafından yapılmasında fayda vardır..

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Aşılamanın Başarı Oranı Nedir ?​

Aşılamanın Başarı Oranı Nedir, Nelere Bağlıdır ?​ Aşılamanın Başarı Oranı nedir, nelere bağlıdır ?​ Aşılamanın Başarı Oranı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat