Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Aşılama Tedavi Yöntemi / Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?​
Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?​

Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?

Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?​ Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Aşılama İle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunlar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer kontrol edilmesine rağmen 3’den fazla yumurta gelişimi gerçekleşir ise o zaman ya tedavi iptal edilerek o ay ilişki yasaklanmalı, ya da tedavi tüp bebek tedavisine döndürülmelidir. Aksi taktirde çoğul gebelik oluşumu söz konusu olabilir. Son bir seçenek de fazla yumurtaların aspirasyonu (yok edilmesi) yoluyla kalan yumurtalar için aşılama yapılması olabilir. Tüm bu seçenekler normalde son derece az başvurulan nadir durumlardır.

Bir diğer istenmeyen durum da aşırı uyarılma sendromu (OHSS) dediğimiz yumurtalıkların fazla büyümesi, hormon düzeylerinin çok artması ve karında sıvı toplanması ile giden “Aşırı Uyarılma Tablosu”dur. Bu durumda çok nadiren hastaneye yatırılma ve özel bir tedavi gerekebilir.

Aşılama sonrasında gelişme olasılığı çok az olan bir diğer sorun ise iltahaplanma (enfeksiyon) dur. Aşılama yapılırken vajinanın ve rahim ağzının temizliğine yeterince dikkat edilmez ise ve mikrobik bir ortamda aşılama yapılırsa böyle bir promlemle nadiren karşılaşılabilir. Dolayısıyla bu konuda da hekimin dikkatli davranması ve hijyenik kurallara kesinlikle uyması gerekir..

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Aşılama Sonrası Dinlenmek Gerekli Midir? Ne Kadar İstirahat Etmek Gereklidir?​

Aşılama Sonrası Dinlenmek Gerekli Midir? Ne Kadar İstirahat Etmek Gereklidir?​ Aşılama Sonrası Dinlenmek Gerekli Midir? Ne Kadar İstirahat Etmek Gereklidir?​ Aşılama...

Kapat