Anasayfa / Alternatif Tıp / Alternatif Terapi & Masaj / Apiterapi / Arının İnsana Armağanı Apiterapi
Arının İnsana Armağanı Apiterapi

Arının İnsana Armağanı Apiterapi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Apiterapi kelimesinin kökeni Latince “balansı” anlamına gelen (Apis mellifera) ve “tedavi” anlamına gelen yine latince (therapia) sözcüklerinden oluşmaktadır.

Apiterapi çok eski çağlardan günümüze kadar kullanılmış ve hala kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Binlerce yıldır bilinen bu tedavi yöntemi bal, arı poleni, arı sütü, propolis, balmumu, arı zehiri gibi arı ve kovan ürünlerinin (apikültürel ürünler), sağlığı korumak amaçlı ve tedavi edici olarak kullanılması şeklinde tanımlanabilir.

Apiterapinin uygulanması esnasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır ki bunların en önemlisi tedavinin profesyonel bir Apiterapist tarafından uygulanmasıdır. Çünkü tedavi belli bir uzmanlık gerektirmektedir ve arı ürününün hasta üzerinde oluşturabileceği allerji riski göz önünde bulundurulmalıdır. Arı ürününün ede edildiği kaynağın bilinmesi de çok önemlidir. Çünkü bu ürünlerin etkinliği elde edildiği kaynaklara göre farklılıklar göstermektedir.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
AVM’lere Şok Cihazı Kurulacak

Kalp krizlerinden ölümleri azaltmak için AVM’lere elektro şok cihazları yerleştirilecek. Bakan Akdağ, “AVM’de çalışan 10 bin personele acil müdahale eğitimi...

Kapat